انتخاب نیوز به نقل از فرانس 24 – حداقل صدای 3 انفجار در اوایل چهارشنبه در پایتخت زیمباوه شنیده شد و خودروهای نظامی بعد از اینكه فرمانده ارتش تهدید به ” قدم جلو گذاشتن“ برای آرام كردن تنش های سیاسی بر سر جانشینی احتمالی رابرت موگابه نمود, در خیابانها دیده شده است. حزب حاكم این فرمانده را متهم به ”ارتباط خیانت آمیز “ نمود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد كه سربازان مسلحی را دیده كه در اولین ساعت ها در ” حاراریHarare” رهگذران را مورد آزار قرار می دادند. همچنین سربازانی كه مشغول بارگیری مهمات در نزدیكی یك گروه از چهار خودروی نظامی بودند. این انفجارها در نزدیكی دانشگاه زیمباوه می توانست شنیده شود.

این تحولات بعد از چند ساعت كه آسوشیتدپرس در روز سه شنبه خودروهای نظامی شخصی با چندین سرباز در یك ستون كه به سمت سنگرهای نظامی درست خارج از پایتخت می رفتند را دید, رخ داد.

این اولین بار است, كه  در این كشور آفریقای جنوبی یك شكاف آشكار بین ارتش و موگابه دیده می شود. موگابه سالمندترین رهبر دولت در جهان و كسی است كه از هنگام استقلال از حاكمان اقلیت سفید در 1980 تاكنون در قدرت است و ارتش نیز یك ستون كلیدی از قدرت وی بوده است.

اكنون بانوی اول  كه یكی از دو معاون رئیس جمهور است در موضع جانشینی موگابه ظاهر شده است.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here