انتخاب نیوز به نقل از رویترز – المیر سلیخوویچ در دفتر خود در سربرنیتسا نشسته و منتظر یک دادگاه سازمان ملل متحد می باشد تا قضاوت خود را در رابطه با مردی که متهم به قتل عام خویشاوندانش (عمو و پسر عموها) در سال 1995 شده است, بدهد. او امیدوار است که معیار عدالت رعایت شود, اما کمی بیشتر.

این بازرگان 10 ساله بود که بسوی جنگل با پدر و برادرش فرار کرد و سربازان صرب بوسنی روی آنها آتش گشودند. این نیروها در روزهای پس از آن, بیش از 8000 مسلمان و پسران مسلمان را کشتند.

هفته آینده, دادگاه بین المللی جنایی برای یوگسلاوی سابق, حکم خود را در مورد راتکو مولادویچ، متهم به نظارت بر قتل عام و دیگر جنایات جنگی, از جمله محاصره سارایوو, خواهد داد.

سلیخوویچ به خبرگزاری رویترز گفت شرکت حمل و نقل خود در شهر شرقی, جایی که خانواده وی در سال 2004 به آنجا بازگشته اند, حکم دادگاه مبنی بر گناهکار بودن وی در تاریخ 22 نوامبر صادر می شود را “رضایت شخصی قربانیان” می داند.

مطمئنا هیچ چیزی برای درمان تراژدی روانی عمیق وجود ندارد و هنوز هم این حفره عمل میکند.

او گفت: “برای اکثر صرب ها, او یک قهرمان باقی خواهد ماند, برای دیگران قاتل و جنایتکار خواهد بود, و ما همچنان به زندگی ادامه میدهیم, اما کنار یکدیگر, و نه با هم.”

“ما بار جرم وحشتناکی را که بوقوع پیوست را بر دوش خود حس میکنیم که روابط قومی را تحت فشار قرار می دهد.”

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here