نماینده مردم کرمانشاه با انتقاد از مدیرات بحران در مناطق زلزله زده گفت:به روستای قلمه‌ذهاب و بیامه‌علیا هیچ کمکی نرسیده است و بیش از هزار نفر تا الان جانباختند.

احمد صفری, نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید‌ امروز خود از روستاهای حاشیه سرپل‌ذهاب, قصر شیرین و ثلاث باباجانی گفت: متاسفانه هنوز اقلام در همه روستاها توزیع نشده است, شاید فقط ۱۰ درصد روستاها چادر گرفته باشند. روستاهایی وجود دارد که نود درصدشان از میان رفته است, وضع خیلی نامناسب است.

رسانه ملی در حق کرمانشاه ظلم و خیانت کرد

وی با انتقاد از نحوه پوشش خبری صداوسیما اظهار داشت: صداوسیما به گونه‌ای پوشش می‌دهد که انگار همه چیز برقرار است, رسانه ملی با پوشش خبری ناکارمدش در حق کرمانشاه ظلم و خیانت کرد.

صفری افزود: اینجا قیامت است و ریشه اساسی مشکلات هم نبود مدیریت بحران است. البته شرایط نسبت به روزهای گذشته بهتر شده است, آب معدنی و خوارکی رسیده است اما از نظر پوشاک, چادر و لوازم گرمایشی دچار مشکل هستیم و هوا نیز روز به روز سردتر می‌شود.

 

بیش از ۱۰۰۰ نفر جان خود را از دست دادند

وی با تاکید بر اینکه تعداد کشته‌شدگان زلزله بیشتر از آمار اعلامی است, خاطرنشان کرد: مسئولان خبر ندارند, من خودم به روستایی سرزدم که گفتند بیست نفر را همان روز اول خودشان خاک کرده‌اند. این افراد جزو آمار جانباختگان به حساب نمی‌آید. به نظر من بیش از ۱۰۰۰ نفر جان خود را از دست دادند, فقط در یک کوچه در سرپل ذهاب هفتاد نفر کشته شده‌اند, در مسکن مهر بیش از ۲۵۰ نفر جان باختند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بازدید خود از مناطق صفر مرزی ابراز داشت: قصرشیرین شرایط خوب بود, اما به روستاها رسیدگی نشده بود و مردم برای گرفتن غذا و دارو کنار هلال‌احمر تجمع کرده بودند. البته خودمان نیز به خودمان رحم نمی‌کنیم. سال‌های ۵۹ در جریان درگیرهای داخل عراق به خانواده‌های کرد عراقی در خانه خود یکی, دو سال پناه می‌دادیم. اما امروز برادر به برادر رحم نمی‌کند, یکی در خانه زندگی می‌کند و دیگری کنار در خانه ویران شده نشسته و بی تفاوت از کنار هم می‌گذرند. نمی‌دانم آیا برخی به قیامت و آخرت اعتقاد ندارند؟ من امروز به مردم هم گفتم دائم دولت دولت نگویید, ما کٌردیم, غیرت داریم و باید هوای همدیگر را داشته باشیم.

منبع: ايلنا

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here