انتخاب نیوز به نقل از آناتولی- رجب طیب اردوغان, رهبر حزب عدالت و توسعه و رئیس جمهور ترکیه در نشست روسای استان های گسترش یافته ترکیه در مرکز این حزب اظهار داشت: “به پرونده های مربوط به گروه تروریستی فتو رسیدگی می شوند. عملیات ها و تحقیقات علیه این گروه تروریستی ادامه خواهد داشت”.

وی افزود : عدم پایبندی آمریکا به بخش عظیم وعده های خود که از آغاز بحران سوریه داده بود, باعث ناامیدی ما شده است. اکنون در عفرین نیز نمی خواهیم فریب این وعده ها را بخوریم. بسیاری از مشکلاتی که می توانستیم در راستای روابط با متحد خود به راحتی حل کنیم, توسط آمریکا به بن بست رسیده اند. در رقه, منبج و دیر زور نیز چنین شده است”. رئیس جمهور ترکیه تاکید کرد: “در اقتصاد ملی خود با دخالت هایی مواجه هستیم. هیچ یکی از مشکلات با فرآیند های اقتصادی داخلی پدید نیامده است. این دخالت ها در جایی دیگری طرح ریزی و اجرا شده است. رشد اقتصادی مان در وضعیت مطلوبی است. انتظار می رود که رشد اقتصادی به 7-6 درصد و حتی بیشتر برسد. بر این باور هستم که حباب ارز خارجی هم در کوتاه مدت از میان خواهد رفت. کسانی که هنوز به این موضوع پی نبرده اند دیر یا زود درک خواهند کرد. این افراد نمی دانند که در خدمت لابی بهره هستند. آیا لابی بهره این مقدار را کاهش خواهد داد؟ معلوم است که نه. چه کسانی از این وضعیت بهره می برند؟ بانکدارها و صاحبان سرمایه”.هترین پاسخ برای کسانی که می خواهند ترکیه را در زمینه اقتصاد تحت فشار قرار دهند, تولید است. بدون تردید در سال 2018 به نظم مالی موجود ادامه خواهیم داد”.

اردوغان در رابطه با نشست سوریه در سوچی گفت: دلیل اصلی این نشست مسئله ادلب است. می خواهیم آتش بس را در مناطق بدون درگیری بیشتر پایدار کنیم. اکنون ما باید عفرین را از پ.ی.د / ی.پ.گ پاکسازی کنیم. ما به عنوان نیروی حاکم به ویژه در نقاطی در ادلب حضور خواهیم داشت. به این امر مجبوریم. اگر ما در آنجا به عنوان نیروی حاکم حضور نیابیم گروه های تروریستی مختلف قصد اشغال آن را خواهند داشت”.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here