انتخاب نیوز به نقل از آناتولی- یکی از رهبران ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس اعلام کرد که شواهد قطعی از ترور محمد الزواری, یکی از اعضای گردان های عزالدین قسام در تونس توسط سازمان موساد در دست دارند.

محمد نزال, یکی از رهبران ارشد جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس طی سخنانی در کنفرانس مطبوعاتی در بیروت از وجود شواهد قطعی درباره ترور محمد الزواری, از اعضای گردان های عزالدین قسام در تونس در سال 2016 به دست موساد خبر داد و اعلام کرد: “الزواری را سازمان اطلاعات و وظایف ویژه اسرائیل (موساد) به قتل رساند”.

وی بیان داشت: “در پی ترور محمد الزواری تحقیقاتی را آغاز کردیم و پس از مدت کوتاهی نیز انجام این ترور توسط موساد را اعلام کرده بودیم. امروز نیز گفته های پیشین خود در این خصوص را با مدارک قطعی ثابت می کنیم. به شکل رسمی اعلام می کنیم که اسرائیل متهم به قتل محمد الزواری است”.

نزال با اشاره با اینکه عوامل موساد طی مدت طولانی محمد الزواری را تحت تعقیب قرار دادند و برای تحقق ترور وی با سایر گروه ها نیز همکاری کردند, درباره گروه های مذکور اطلاعاتی ارائه نکرد.

محمد نزال با بیان اینکه سوءقصد به جان الزواری توسط یک افسر موساد با نام یوهان فرماندهی شده است, اضافه کرد: “براساس نتایج تحقیقاتمان ترور محمد الزواری با هماهنگی سه گروه متفاوت انجام شده است. گروه اول پشتیبانی حمل و نقل را ارائه کرده, گروه دوم مسئولیت جمع آوری اطلاعات را داشته و گروه سوم نیز مرتکب قتل الزواری شده بود. دو فرد دارای گذرنامه کشور بوسنی و هرزگوین با سلاح های مجهز به صداخفه کن خود از فاصله نزدیک به سمت محمد الزواری که سوار یک خودرو بود, آتش گشوده و وی را به قتل رسانده اند”.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here