مسئولان ارشد سه ارگان زیرمجموعه سازمان ملل روز پنجشنبه هشدار دادند که در صورت بسته ماندن بندرهای یمن هزاران نفر از ساکنان این کشور با خطر مرگ روبرو خواهند بود.

مدیران سازمان برنامه جهانی غذا, یونیسف و سازمان بهداشت جهانی در بیانیه ای مشترک خواهان دسترسی مردم یمن به کمک های بشردوستانه شدند. در این بیانیه آمده است: «همگی دوباره از نیروهای ائتلاف می خواهیم تا مانع ورود کمک های اولیه به یمن نشوند. یمن امروز فاجعه آمیزترین بحران انسانی را از سر می گذراند.» این بیانیه همچنین درباره ضرورت کمک رسانی به مردم یمن می افزاید: «کمک های انسانی شامل واکسن, دارو و غذاست. این کمکها برای مبارزه با بیماری و قحطی حیاتی هستند.»

بخش دیگری از این بیانیه نیز به شمار نیازمندان کمک های فوری اختصاص داده شده است. بیش از ۲۰ میلیون نفر به کمک های فوری نیازمندند. از این میان ۱۱ میلیون کودک هستند.

روز دوشنبۀ هفته جاری عربستان سعودی اعلام کرد که اجازه ورود کمک های بشردوستانه را به بندرهای یمن خواهد داد. با این حال مقامهای سعودی تاکید کردند که برای اینکار نیازمند گفتگو با اسماعیل ولد الشیخ احمد فرستاده ویژه سازمان ملل در بحران یمن درباره تحولات بندر الحدیده هستند.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here