معاون اول رئیس جمهور گفت: یکی از دستاوردهای پیروزی بر گروه تروریستی داعش, اتحاد دولت ها و ملت های منطقه بود.

اسحاق جهانگیری امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت با تبریک پیروزی جبهه مقاومت بر داعش اظهار کرد: لازم است که پیروزی بزرگ جریان مقاومت و ملت ها و دولت های منطقه خصوصا دولت, مردم و نیروهای مسلح عراق و سوریه و دولت و ملت ایران و سایر مسلمانانی که در مبارزه با گروه های تروریستی فعال بودند را تبریک بگویم.

وی در ادامه گفت: این پیروزی را همچنین به خدمت رهبر انقلاب که با درایت, تیزهوشی و آینده نگری از ابتدا برای مقابله با گروه های تروریستی همه نیروها را بسیج کرده بودند و همچنین ملت ایران تبریک می گویم.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه هدف آمریکا و سایر کشورهایی که گروه های تروریستی را به وجود آوردند این است که منطقه مهم وحساس خاورمیانه در تنش باشد, خاطر نشان کرد: دشمن می خواهد کشورهای منطقه که از منابع عظیم انرژی برخوردارند, نتوانند از این منابع برای پیشرفت خود استفاده کنند. آنها دنبال ایجاد اختلاف چه میان شیعه و سنی و چه میان کشورهای منطقه هستند تا فرصت توسعه از کشورهای منطقه گرفته شود.

جهانگیری با بیان اینکه ایران با آگاهی کامل در کنار دولت های منطقه قرار گرفت, تصریح کرد: قرار بود داعش در سوریه و عراق حکومت تشکیل دهد, اما در یک مبارزه طولانی شش ساله داعش به پایان خود رسید. در این بین نقش نیروهای مردمی مدافعان حرم و شهدای بزرگوار ملت های منطقه و ایران برای شکست داعش بسیار کارساز بود.

وی تاکید کرد: برادر بسیار عزیز و بزرگوار ما سردار قاسم سلیمانی که یکی از افتخارات بزرگ ملت ایران و جهان اسلام است نیز نقش کلیدی و تعیین کننده داشت. سردار قاسم سلیمانی نقشی مهم در هدایت نیروهای مقاومت علیه تروریستها داشت که باید از او بابت این پیروزی تشکر کرد و به او و سایر فرماندهان تبریک گفت.

معاون اول رئیس جمهور همچنین گفت: اکنون که داعش شکست خورده است, باید با بصیرت و هوشمندی مراقب فعالیت گروه های تروریستی باشیم. یکی از دستارودهای بزرگ این پیروزی اتحاد دولت ها و ملت های منطقه بود. وقتی دولت ها و ملت های منطقه در کنار هم قرار گرفتند, دشمن شکست خورد. برای استمرار این دستاورد نیازمند انسجام و و حدت در منطقه هستیم تا منطقه امنی برای توسعه و رفاه کشورهای منطقه فراهم شود.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here