سایت رهبران سیاسی زن- ۲۸ نوامبر ۲۰۱۷- اجلاس جهانی سالیانه رهبران سیاسی زنان WPL در سال 2017 با همکاری پارلمان آلتینجی Althingi – ایسلند و دولت ایسلند در ریکجاویک (ایسلند) در تاریخ 28-30 نوامبر برگزار خواهد شد.
این کنفرانس سطح بالا یک گردهمایی منحصر به فرد از رهبران سیاسی زنان خواهد بود که در آن حداقل 250 رهبر سیاسی زن را از سراسر جهان جمع خواهند گردید. اجلاس های سالیانه سازمان جهانی رهبرانی سیاسی زن در گذشته, چند صد تن از اعضای مجالس نمایندگان و دیگر سیاستمداران ارشد از کشورهای عمان (اردن) آدیس آبابا (اتیوپی), مکزیکو سیتی (مکزیک), کیگالی (رواندا) و پارلمان اروپا (بروکسل) را جذب کردند.
این رویداد در همکاری با شورای رهبران جهانی زنان (CWWL) برگزار می شود, رئیس آن, دالی گروبایسکائیت Grybauskaite از لیتوانی, شبکه شورای رهبران جهانی زن CWWL نخست وزیران و رؤسای جمهور را برگزار میکند.
اجلاس جهانی سالیانه رهبران سیاسی زنان WPL توسط انجمن های زیر سازماندهی شده است: زنان در پارلمان WPL, رهبران زن در دولت  (WGL) و شهرداران زن بین المللی (WMI).
ایسلند پیشرو جهانی برابری بین زنان و مردان می باشد. اجلاس جهانی سالیانه رهبران سیاسی زنان WPL در سال 2017 با عنوان “ما می توانیم این کار را انجام دهیم” – از اقدام سیاسی ایسلند استقبال می کند, که نشان می دهد که برابری جنسیتی نباید یک نظریه باقی بماند, بلکه می تواند به واقعیت تبدیل شود. در این روحیه, اجلاس سالانه جهانی WPL, مجمع برای تبادل بهترین شیوه ها در سراسر جهان را فراهم می کند: رهبری, قانون گذاری و تنظیم برنامه های سیاسی که نتایج را ایجاد می کند.
برای هشت سال, ایسلند در شاخص شکاف جنسیتی فدراسیون جهانی اقتصادی شماره 1 قرار گرفته است, که بر اساس تفاوت های میان مردان و زنان از لحاظ توانمند سازی سیاسی, فرصت های اقتصادی, آموزش و بهداشت و سلامت مورد بررسی قرار می گیرد.
این اجلاس همچنین یک انجمن برای تبادل بهترین شیوه های سیاسی و تجربیات ارائه می دهد که منجر به تاثیر گذاری بر قوانین و تنظیم برنامه های سیاسی می شود.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here