زلزله ای 6.1ریشتری در ساعت 6 و 2 دقیقه صبح امروز بخش‌هایی از استان کرمان را لرزاند.

کانون زلزله منطقه “هجدک ” از بخش کوهساران شهرستان راور در استان کرمان بود و در شهرهای زرند, سیرجان و کرمان نیز احساس شد.

سخنگوی شرکت ملی گاز ایران با اشاره به وقوع زمین لرزه در استان کرمان, اظهار کرد: کمیته بحران بعد از وقوع زلزله در حالت آماده‌باش قرار دارد. مجید بوجارزاده در مورد آخرین وضعیت گازرسانی در مناطق زلزله زده کرمان توضیح داد: در شهر و روستاهای اطراف محل زلزله هنوز عملیات گازرسانی کامل نشده و هیچ مشکلی در این خصوص به وجود نیامده است و تاسیسات آسیب ندیده‌اند.

در همین حال رئیس سازمان امدادونجات هلال احمر از اعزام ۹ تیم عملیاتی به مناطق زلزله راور کرمان خبر داد و با اشاره به وقوع ۵۳ پس لرزه از صبح امروز تاکنون, اظهار کرد: ۱۴ روستا در بخش در بخش هجدک شهرستان راور آسیب دیده‌اند که ۹ تیم و ۴۵ نیروی عملیاتی برای ارزیابی به منطقه اعزام شده‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو نیز در رابطه با آخرین اخبار و وضعیت برق مناطق زلزله زده در كرمان گفت: در پی زلزله ۶.۱ ریشتری امروز استان کرمان وضعیت برق در شرایط نسبتا پایداری قرار دارد و برق ۲۵۰ مشترک که اکنون با قطعی مواجه شده‌اند تا غروب امروز وصل می‌شود.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here