انتخاب نیوز به نقل از آناتولی- معاون اول رئیس جمهور ایران با دمیتری مدودف نخست وزیر روسیه در شهر سوچی دیدار و گفتگو کرد.

اسحاق جهانگیری, معاون اول رئیس جمهور ایران در حاشیه اجلاس نخست وزیران کشورهای عضو سازمان همکاری های شانگهای با دمیتری مدودف, نخست وزیر روسیه در دهکده المپیک زمستانی شهر سوچی دیدار و گفتگو کرد.

جهانگیری در این دیدار با اشاره به اجلاس سه جانبه ایران, روسیه و ترکیه که هفته گذشته با حضور روسای جمهور سه کشور در شهر سوچی روسیه برگزار شد, ابراز امیدواری کرد نتایج مذاکرات این اجلاس برای مردم کشورهای منطقه و بخصوص ملت های سه کشور مفید باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاون اول ریاست جمهوری ایران جهانگیری در این دیدار ضمن اشاره به روند رو به رشد روابط دوجانبه در تمامی زمینه های سیاسی, اقتصادی, فرهنگی, منطقه ای و بین المللی گفت: “ظرفیت های اقتصادی دو کشور می تواند سطح مبادلات تجاری فیمابین را به بیش از میزان فعلی ارتقاء دهد”.

وی همچنین بر لزوم توسعه همکاریهای دو کشور در زمینه های مختلف از جمله حوزه نفت و گاز تاکید کرد و افزود: “ایران از حضور و سرمایه گذاری شرکتهای بزرگ نفتی روسیه استقبال می کند و آمادگی داریم در زمینه های مختلف از جمله تولید دارو و نفت و گاز با روسیه همکاری و سرمایه گذاری مشترک داشته باشیم”.

نخست وزیر روسیه نیز در این دیدار بر ضرورت گسترش مناسبات و ارتقاء سطح همکاریهای دو کشور تاکید کرد و از علاقه مندی شرکتهای بزرگ نفتی این کشور برای سرمایه گذاری در ایران خبر داد.

مدودف در ادامه اظهار داشت: “کمیسیون ویژه ای برای توسعه همکاریهای دو کشور به صورت جدی در روسیه فعال بوده و دو کشور در زمینه های مختلفی چون تولید دارو می توانند سطح مناسبات اقتصادی را افزایش دهند”.

وی همچنین با بیان اینکه هیچ مانعی از طرف روسیه برای عضویت ایران در سازمان همکاری شانگهای وجود ندارد, گفت: “تلاش می کنیم که زمینه پیوستن ایران به عنوان عضو اصلی سازمان همکاری شانگهای فراهم شود”.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here