انتخاب نیوز- مشاور ارشد و داماد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ادعا کرد که دولت ترامپ توانسته در متحد کردن کشورهای عربی و در همراهی با رژیم اسرائیل علیه جمهوری اسلامی ایران پیشرفت چشمگیری داشته باشد و تأکید کرد که درباره مذاکرات صلح خاورمیانه, صلح دائمی بین اسرائیل و فلسطینی ها دور از دسترس نیست.

«جرد کوشنر» در اولین حضور عمومی, در نشست «سابان» در موسسه بروکینگز درباره مذاکرات صلح خاورمیانه بین اسرائیل و فلسطینی ها سخنرانی کرد اما در بخش هایی از سخنرانی خود نیز درباره جمهوری اسلامی ایران اظهارنظر کرد.

کوشنر در رابطه با سیاست دولت آمریکا در خاورمیانه ادعا کرد: تلاش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای توافقنامه صلح میان اسرائیل و فلسطین از این باور نشات می گیرد که اهداف جامع تر او برای متوقف کردن تجاوز ایران و افراطی گری اسلامی, بدون آن امکان پذیر نمی شود.

کوشنر به کارشناسان خاورمیانه که در موسسه سابان موسسه بروکینگز گرد آمده بودند گفت« اگر بخواهیم تلاش کنیم تا ثبات بیشتری در این منطقه در تمامیت آن ایجاد کنیم شما باید این موضوع را حل کنید». وی افزود: « ترامپ این را بعنوان چیزی که باید حل شود نگاه می کند » .

گفتنی است که جرد کوشنر ۳۶ ساله, سرمایه دار حوزه املاک و همسر ایوانکا دختر بزرگ دونالد ترامپ است که از زمان روی کار آمدن ترامپ, به عنوان مشاور ارشد رئیس جمهوری منصوب شد و از سوی ترامپ مامور پیگیری روند صلح خاورمیانه شده و تاکنون سفرهایی به منطقه نیز داشته است.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here