انتخاب نیوز به نقل از آناتولی- اسماعیل هنیه رئیس دفتر جنبش حماس اتحادیه عرب را به برگزاری نشست اضطراری جهت بررسی پیامدهای تصمیم آمریکا در مورد شهر قدس فراخواند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین حماس طی بیانیه ای اعلام کرد: اسماعیل هنیه طی تماس تلفنی با احمد ابوالغیط دبیرکل اتحادیه عرب, خواهان برگزاری نشست آن برای برررسی پیامدهای تصمیم آمریکا در مورد قدس شده است.

در این بیانیه همچنین آمده است:

هینه در این گفتگو اظهار داشته که فلسطینیان از قدس, سرزمین و حقوق خود دفاع خواهند کرد. ابوالغیط هم گفته که دیدار نمایندگان دائمی این اتحادیه در سطح وزرای امور خارجه برای بررسی این مساله برگزار خواهد شد .

وزارت امور خارجه فلسطین پیشتر از اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی خواسته است برای بررسی مسئله قدس نشست اضطراری برگزار کنند.

مقامات ایالات متحده آمریکا جمعه گذشته اعلام کردند دونالد ترامپ قصد دارد در سخنرانی روز چهارشنبه آینده خود قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل اعلام کند.

این کشور در سال 1967 قدس را اشغال و آن را به عنوان پایتخت ابدی اسرائیل اعلام کرد, اما جامعه بین المللی این تصمیم را به رسمیت نمی شناسد. فلسطینیان قدس را پایتخت کشورشان می دانند.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here