عباس آخوندی,وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران  روز شنبه ١١ آذر اعلام کرد که قرار دادی به ارزش ٧٢٠ میلیون یورو در راستای افزایش واگن قطارهای حومه ای بین شرکت ایرانی ایریکو و شرکت هیوندای روتم کره جنوبی به امضا رسیده که بر اساس این قرارداد ١٥٠ واگن در کره جنوبی و ٣٠٠ واگن در ایران ساخته خواهد شد.

وزیر راه و شهرسازی این قرار داد را بسیار مهم خواند و تاکید کرد دوره اجرای این قرار داد ٥˒٦ سال به طول خواهد انجامید وی همچنین گفت انعقاد این قرار داد علاوه بر اینکه فن آوری جدید را به ایران انتقال می دهد اشتغال زایی نیز می کند.

ناصر صوفی مدیر شرکت ایریکو نیز اعلام کرد: در دوره تولید این واگن ها حدود ١٠٠٠ نفر به طور مستقیم ١٧٠٠٠ نفر به طور غیر مستقیم مشغول به کار خواهند شد.

عباس آخوندی خاطر نشان کرد: این قرارداد جدای از قراردادهای پیشین است. وی تاکید کرد: امضای این قرار داد جدید در پایان زمان تعیین شده ٤٥٠ واگن را به شبکه حمل ونقل کشور اضافه خواهد کرد که سالانه ظرفیت جابجایی ٧٠ میلیون مسافر را خواهد داشت. وزیر راه و شهرسازی این قرارداد را گام بزرگی در جهت تحول و گسترش حوزه حمل و نقل مسافری دانست.

گفتنی است که کره جنوبی شریک اقتصادی و تجاری بسیار مهمی برای ایران است. اما در زمان تحریم های علیه ایران این همکاری تا حد زیادی کاهش یافته بود. بعد از امضای توافق اتمی برجام همکاری بین این دو کشور دوباره از سر گرفته شد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here