صبح امروز مراسم افتتاحیه سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی در تهران با حضور حجت الاسلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان برگزار شد.

حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور در افتتاحیه سی و یکمین کنفرانس وحدت اسلامی در تهران گفت: امسال کنفرانس وحدت اسلامی در شرایطی آغاز به کار کرده است که با دو حادثه شیرین و تلخ مواجه هستیم.

وی افزود: حادثه شیرین منطقه ما پیروزی های ارزشمند ملت های منطقه بر تروریسم هست. مردم عراق, مردم سوریه, مردم لبنان و همه آنهایی که در مبارزه با تروریسم از این کشورها حمایت کرده اند امروز خوشحال و سرافراز هستند که پایه های اصلی تروریسم در منطقه فروریخته شده و توطئه هایی که استکبار و صهیونیستم علیه ملت های منطقه طراحی کرده بود نقش برآب شده است. البته باید راه مسلمانها تا ریشه کن شده کامل تروریسم ادامه یابد.

رئیس جمهور تاکید کرد: آنهایی که در سوریه و عراق علیه تروریست ها جنگیدند حق بزرگی برگردن منطقه و جهان دارند. این تروریسم نه تنها تهدیدی برای منطقه بلکه تهدیدی برای جهان و اروپا و آمریکا بود. لذا کسانیکه علاقمند به صلح هستند باید از زرمندگان مقاومت ممنون و متشکر باشند اما متاسفانه این چنین نیست. به جای اینکه از این دولتها تشکر کنند در فکر تضعیف و توطئه علیه آنها هستند.

روحانی با اشاره به هفته وحدت سال گذشته و آزادی حلب سوریه خاطرنشان کرد: در سخنرانی پارسال عرض کردم که به زودی پیروزی های دیگری را بر تروریست ها شاهد خواهیم بود و امسال در شرایطی اینجا هستیم که هم موصل آزاد شده و هم پایگاههای تروریسم فروریخته و همه شهرهای سوریه تا شهر مرزی بوکمال آزاد شده است.

وی تصریح کرد: اما بخش تلخی که امروز شاهدیم این است که برخی کشورهای منطقه و اسلامی نزدیکی خود را نسبت به رژیم صهیونیستی با کمال بی پروایی آشکار می کنند و اگر در سال های گذشته پنهانی با دشمنان اسلام در تعامل, همکاری و گفتگو بودند, حداقل در زبان منکر بودند و آنقدر این ارتباط زشت و قبیح بود که هیچ مقامی از کشورهای اسلامی توان آن را نداشت که به صراحت به مردم بگوید که اسرائیل دوست ما و مقاومت منطقه دشمن ماست.

رئیس جمهور ادامه داد: آنها امروز متاسفانه تلاش می کنند تا این منکر بزرگ را تبدیل به معروف کنند؛ البته من تردید ندارم که ملت های منطقه و مسلمانان جهان نخواهند گذاشت این نقشه شوم, به ثمر برسد. علما نخبگان, جوانان مسلمان و ملت فلسطین نخواهند گذاشت, چراکه آزادی قدس شریف آرزوی همیشگی آنان بوده و خواهد بود.

روحانی در ادامه با اشاره به ابعاد دیگر این توطئه گفت: در کنار همه توطئه های استکبار و صهیونیسم, برخی از آنها کمتر مورد توجه قرار می گیرد؛ اینکه آمریکا و صهیونیست ها گروههای تروریستی را ساختند و به جان مردم انداختند, نکته واضحی است, هم ما می دانیم و هم خودشان.

رئیس جمهور با بیان اینکه یمن هم از دست متجاوزین نجات خواهد یافت و ملت یمن متحاوزین را پشیمان خواهند کرد, تصریح کرد: اما فرصت های از دست رفته چه گونه جبران می شود؟ ما می دانیم هشت سال تجاوز به کشور و بازسازی آن چند دهه زمان می خواهد, ما می دانیم توطئه تحریم علیه ایران چند سال زمان می خواهد. اولین توطئه قدرت های بزرگ علیه ملت ها و دولت های منطقه انجام دادند فرصت سوزی بود, نگذاشتند سوریه به آبادانی مورد نظر خود برسد, چهل سال است که عراق را گرفتار کرده اند.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here