وزارت خارجه چین نسبت به افتتاح بندر چابهار در ایران ابراز امیدواری کرد و آن را در مسیر ارتقاء ثبات و رفاه منطقه برشمرد. به دنبال افتتاح مرحله اول توسعه بندر شهید بهشتی چابهار ایران, وزارت خارجه چین نسبت به این رویداد ابراز خرسندی کرد.

به گزارش خبرگزاری هندی پی تی آی وزارت خارجه چین روز دوشنبه ابراز امیدواری کرد که راه اندازی بندر راهبردی چابهار در ایران, موجب شود تا هند به طور مستقیم با افغانستان داد و ستد کند و رقابت با بندر گوادر پاکستان موجب صلح و ثبات منطقه شود.

ژنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین در پاسخ به سئوال خبرنگاران درباره دیدگاه پکن درباره این پروژه با توجه به سرمایه گذاری هنگفت این کشور در پروژه بندرگوادر در پاکستان ( 50 میلیارد دلار ) بدون اظهار نظر مستقیم گفت: در مورد بندر چابهار می خواهم پاسخ اصولی بدهم. ما از توسعه روابط دوستانه بین کشورهای منطقه و همکاری سودمند دو جانبه استقبال می کنیم.

وی در ادامه افزود: امیدواریم که همکاری های مناسب بتوانند موجب حفظ صلح منطقه ای و ارتقاء ثبات و رفاه منطقه شوند. این منبع خبری در خاتمه نوشت: بندر چابهار به عنوان دروازه ای برای دستیابی به فرصت های طلایی تجاری برای هند, ایران و افغانستان با کشورهای آسیای مرکزی در نظر گرفته می شود.

منبع: انتخاب

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here