انتخاب نیوز به نقل از رویترز- مقامات گفتند زمانی که دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریكا به محمود عباس رئیس دولت خودگردان فلسطین از نیت خود برای به رسمیت شناختن بیت المقدس بعنوان پایتخت اسرائیل خبر داد به او اطمینان داد که طرح صلحی تدارك دیده می شود که فلسطینیان را راضی خواهد کرد كه ظاهراً در تلاش برای محدود کردن عواقب جداشدن او از سیاست دیرینه آمریکا بوده است.

به نظر می رسید تماس روز سه شنبه ترامپ با محمود عباس یک روز قبل از این که وی این خبر انفجاری در مورد بیت المقدس را اعلام کند، برای تفهیم کردن تلاش های پشت پرده مشاوران کاخ سفید برای ترسیم طرح صلحی بود که انتظار می رفت برای نیمه اول سال 2018 علنی شود اما اکنون بخاطر  فریادهای اعتراض آمیز سراسری خاورمیانه دچار تردید شده است.

مقامات گفتند تیم ترامپ به رهبری جرد کوشنر داماد و مشاور ارشد، او بر پیشرفت طرحی پافشاری خواهد کرد که در اساس برای تجدید مذاکرات اسرائیل و فلسطینیان خواهد بود که امیدوار است این اضطراب عمومی از سر بگذرد و هر وقفه ای در تماس های با فلسطینیان به درازا نکشد.

اما یک مقام آمریکایی در بحبوحه تظاهرات ها در سرزمین های فلسطینی و بلاتکلیفی در مورد این که آیا فلسطینیان در گیر تلاش های صلح  خواهد ماند یاخیر, گفت كه این پروسه هنوز ممکن است مختل شود.

این مقام كه خواست نامش فاش نشود گفت« اگر آنها هنوز می گویند که نمی خواهند مذاکره کنند در  آن صورت ما هم این کار را نخواهیم کرد» .

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here