امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه که به قطر سفر کرده است در نشستی خبری با شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر قطر گفت: جنگ علیه تروریسم, جزو اولویت های همکاری مشترک بین قطر و فرانسه است. وی افزود: ما بر سر همکاری و تبادل اطلاعات در زمینه مبارزه با تروریسم و تندروی به توافق رسیدیم.

ماکرون گفت: درباره ثبات در خاورمیانه گفت وگو کردیم و من خوشحال خواهم شد که قطر در این زمینه ایفای نقش کند. رئیس جمهور فرانسه افزود: بازگشت ثبات به خلیج (فارس), اولویت فرانسه است و ما از تلاش های میانجیگرانه کویت حمایت خواهیم کرد.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه گفت: ما چندین قرارداد از جمله قراردادهای فروش سلاح را امضا کردیم و این نشان دهنده استحکام روابط با قطر است. ماکرون گفت: ما بهای سنگینی به دلیل تروریسم پرداخت کردیم و امیدوار هستیم که خیلی زود بر گروه تروریستی داعش پیروزی کامل کسب کنیم.

ماکرون گفت: جنگ علیه منابع مالی تروریسم باید یک اولویت اصلی باشد و باید برای جلوگیری از تامین منابع مالی تروریست هایی که شهروندان ما را می کشند, شیوه ای حرفه ای در پیش گرفت.

وی افزود: قطر از مبارزه با تامین منابع مالی تروریسم حمایت می کند و ما می توانیم در زمینه اطلاعاتی از قطر حمایت کنیم. ماکرون در ادامه سخنان خود اظهار داشت: ما تصمیم ترامپ درباره قدس را محکوم می کنیم, زیرا این تصمیم مخالف قوانین بین المللی است.

رئیس جمهور فرانسه گفت: نظارت بین المللی پایبندی ایران به توافق هسته ای را اثبات کرده و نباید از این توافق خارج شویم. ماکرون گفت: خروج از توافق هسته ای با ایران, منجر به وضعیتی شبیه به وضعیت کره شمالی می شود.

منبع: انتخاب

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here