انتخاب نیوز- روز شنبه ۱۸ آذر بوریس جانسون, وزیر امور خارجه انگلستان برای یک دیدار رسمی دوروزه وارد تهران شد . بوریس جانسون در روز اول سفر خود 3 دیدار مهم از جمله دیدار با وزیر امور خارجه كشورمان، دیدار كرد. بوریس جانسون در دیدار در دیدار با محمد جواد ظریف تاکید کرده است که بریتانیا به حفظ توافق هسته ای و اجرای کاملا متعهد است. موضوعات مورد گفت وگوی وزیر امور خارجه كشورمان و همتای بریتانیایی اش، «روابط دو جانبه, از جمله روابط اقتصادی, بانکی و تجاری و اهمیت گسترش آن, مسائل منطقه ای, موضوعات بین المللی, به ویژه تعهدات همه طرف های برجام به اجرای آن» عنوان شده است.

وزیر خارجه انگلستان در دومین دیدار خود با علی لاریجانی, رئیس مجلس شورای اسلامی و پس از آن با علی شمخانی, دبیر شورای عالی امنیت ملی كشورمان هم دیدار کرده است.

در دیدار جانسون و دکتر لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن تأكید بر گسترش روابط اقتصادی با اتحادیه اروپا گفت : انگلیس پس از تصویب برجام اقدام جدی برای همکاری اقتصادی انجام نداد, در حالی که برخی از کشورهای اروپایی تلاش بسیار بیشتری کردند حتی مشکل بانکی سفارت ایران در لندن را نیز حل نکرده اید.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here