روزنامه نیویورک‌تایمز اطلاعات جالبی را درباره عاد‌ت‌های روزانه رئیس‌جمهور آمریکا در کاخ سفید منتشر کرد.

روزنامه نیویورک تایمز با مصاحبه هایی که با 60 نفر از مشاوران و دوستان «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا و اعضای کنگره این کشور انجام داد، اطلاعاتی جالب درباره عادات روزانه رئیس جمهور آمریکا بدست آورد. به نوشته این روزنامه، دونالد ترامپ در طول روز بین 4 تا 8 ساعت از وقت خود را صرف تماشای تلویزیون می کند.

رئیس جمهور آمریکا روز خود را در کاخ سفید از ساعت 5:30 صبح با تماشای تلویزیون در اتاق خوابش آغاز می کند. وی به طور معمول در اول صبح برنامه «فاکس اند فرندز» را تماشا می کند که بیشتر به خلق و خوی وی نزدیک است.  ترامپ حتی برنامه‌های شبکه خبری سی ان ان هم تماشا می‌کند ، این در حالیست که بارها این شبکه را به انتشار «اخبار جعلی» متهم کرده است. رئیس جمهور آمریکا گاهی هم برنامه «مورنینگ جو» در شبکه سی ان بی سی را تماشا می کند.

به نوشته نیویورک تایمز، رئیس جمهور آمریکا پس از تماشای اخبار صبحگاهی سراغ توییتر می رود؛ زیرا موضوع‌های لازم برای توییت کردن های او که برنامه‌های تلویزیون است، هم اکنون مهیا شده است. وی گاهی اوقات صدای تلویزیون را در هنگام جلسات کاری اش قطع می کند و فقط آن را روشن می گذارد تا بداند رسانه ها چه اخباری را درباره وی و ریاست جمهوری اش و تحقیقات مربوط به ارتباط تیم او با مقامات روس منعکس می کنند.

نیویورک تایمز با استناد به گفته های مشاوران و دوستان ترامپ نوشت: اگر ترامپ یکی از اخبار مهم روز را از دست بدهد، سامانه ای به نام «سوپر تیوو» در کاخ سفید وجود دارد که لحظه به لحظه اخبار همه شبکه ها را برای او ضبط می کند. اما رئیس جمهور آمریکا بیشتر اخبار و اطلاعاتی را قبول دارد که مشاوران مورد اعتمادش به او بگویند.

ترامپ پس از تماشای برنامه های صبحگاهی به ملاقات‌ها و تماس های تلفنی اش می پردازد و بعدازظهر باز هم سراغ تلویزیون می رود. او عصرها معمولا برنامه های شان هنیتی، جنین پیرو و لارا اینگراهام در شبکه فاکس نیوز (شبکه تندروی وابسته به حزب جمهوری‌خواه) را دنبال می کند. منابع آگاه اعلام کردند در کاخ سفید قانونی حاکم است که فقط دونالد ترامپ و کارکنان فنی او اجازه دارند به کنترل تلویزیون دست بزنند.

سناتور لیندسی گراهام در گفتگو با نیویورک تایمز اعلام کرد: در واقع استفاده ترامپ از تلویزیون و رسانه، ابزار وی برای مبارزه علیه مردمی است که او را نادیده می گیرند.

این گزارش درباره عادات روزانه ترامپ در کاخ سفید در حالی منتشر شده است که رئیس جمهور آمریکا در سفر اخیر خود به آسیا در ایر فورس وان (هواپیمای ریاست‌جمهوری آمریکا) در پاسخ به پرسش یک خبرنگار درباره عادات تلویزیونی اش گفت: چه باور کنید و چه نکنید، من زیاد تلویزیون تماشا نمی کنم. من می دانم آنها (مردمی که مرا نمی شناسند) دوست دارند بگویند که من زیاد تلویزیون تماشا می کنم. مردمی که از منابع جعلی استفاده می کنند. می دانید منظورم خبرنگاران جعلی و منابع جعلی است. من زیاد تلویزیون تماشا نمی کنم و بیشتر مطالعه می کنم. درواقع من بیشتر مطالعه می کنم.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here