بهرام قاسمی صبح روز دوشنبه در نشست مطبوعاتی خود با خبرنگاران در رابطه با برگزاری کمیسیون مشترک برجام و ترکیب تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان اظهار نظر کرد.

سخنگوی وزارت خارجه با توجه به اینکه مجید تخت روانچی یکی از اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای از وزارت خارجه به ریاست جمهوری رفته است, گفت: دستور کار کمیسیون مشترک برجام مشخص است و این مذاکرات در ادامه مذاکرات قبلی صورت خواهد گرفت و ما در این جلسه مباحث مورد توجه مان را از جمله کارشکنی ها و بدعهدی هایی که آمریکا در ارتباط با برجام انجام داده و اقداماتی که باید صورت بگیرد مطرح می کنیم و اینها از جمله مواردی است که می تواند در این کمیسیون مطرح شود.

وی افزود: در حال حاضر در مورد ترکیب تیم مذاکره کننده هسته ای ایران سکوت می کنم, شما را دعوت به صبوری می کنم تا در چند هفته آینده که ساختار وزارت خارجه به طور کامل مشخص می شود و در همین چارچوب تمام ابعاد موضوع هسته ای در وزارت خارجه و تیم مذاکره کننده آن نیز تعیین شود.

سخنگوی وزارت خارجه در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ایران در جریان مذاکرات اخیر اعضای 1+5 با کنگره آمریکا در ارتباط با موضوع برجام قرار گرفته است یا نه؟ اظهار کرد: تصور ما این است که در جریان دقیق مذاکرات و روند رایزنی های اروپایی ها با آمریکایی ها در این زمینه هستیم.

وی با بیان اینکه ایران با اتحادیه اروپا از کانال های مختلف و متعدد در ارتباط است و این موضوع را پیگیری می کند, گفت: برای نمونه در دو ماه اخیر چندین دیدار بین آقای ظریف و خانم موگرینی بالاترین مقام سیاست خارجی اتحادیه اروپا انجام شد. ما از طریق دیگر کانال ها نیز مسائل را پیگیری می کنیم و تحولات مربوط به برجام همچون گذشته و حتی با دقت بیشتری در این وزارتخانه پیگیری می شود.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here