مرتضی مبلغ یک فعال سیاسی اصلاح طلب با خبرگزاری ایلنا گفت و گویی داشت که بخشی از این گفت و گو ذیلا آمده است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به سکوت اصولگرایان در مقابل رفتارهای رئیس دولت های نهم و دهم و یارانش گفت: اصولگرایان در مواجهه با احمدی نژاد در یک شرایط بسیار سخت گرفتار شده اند.

وی خاطرنشان کرد: احمدی نژاد محصول تمام گرای جریان اصولگرایی است که روزگاری پیوند عمیق و همه جانبه ای با هم داشتند.

معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات با بیان اینکه زمانی اصولگرایان دفاع گسترده و اغراق آمیزی از احمدی نژاد می کردند, عنوان کرد: امروز سکوت اصولگرایان در مقابل احمدی نژاد قابل قبول نیست آنان تا آخر پای دولت نهم و دهم ایستادند و نمی دانند که این ساکت بودن به ضررشان است.

وی ادامه داد: برای اصولگرایان بسیار سخت است که حالا بخواهند از احمدی نژاد فاصله بگیرند و نسبت به رفتارهای وی واکنش نشان دهند.

مبلغ تاکید کرد: درهم تنیدگی بسیار عجیب و همه جانبه ای که بین احمدی نژاد و اصولگرایان به وجود آمده یکی از معضلات آنان است.

وی با بیان اینکه جریان اصولگرایی معتقد است هرگونه حرکت علیه رئیس دولت های نهم و دهم علیه خودشان خواهد بود, تاکید کرد: این سکوت مستقل از تحلیل هایی است که احمدی نژاد و گروهش مطرح می کنند و اسناد و مدارکی را علیه هم قطاران قدیمی خود افشا می کنند.

مبلغ در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه اصلاح طلبان و مردم چگونه باید پیگیر مطالبات خود از دولت باشند, گفت: اصلاح طلبان در انتخابات تمام قد از آقای روحانی دفاع کردند آنان می خواستند عقلانیت و آرامشی که در کشور حاکم شده بود, تداوم پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: در مبارزات انتخاباتی به طور جدی این خطر احساس می شد جریاناتی به دنبال آن هستند که دوباره آن هشت سال کذایی را در کشور باز تولید کنند. خوشبخانه مردم و جامعه متوجه شدند و با درایت و تفکر رفع خطر شد و آن روند عقلانیت آرامش و اقتدار تداوم پیدا کرد.

معاون سیاسی وزیر کشور در دولت اصلاحات با بیان اینکه پشتیبانی از رئیس جمهور به معنای نادیده گرفتن مطالبات نیست, گفت: اساسا دفاع از یک روند و یا جریان به خاطر این است که وعده هایی که به مردم داده می شود, تحقق یابد و مشکلات حل شود. توجه داشته باشید وعده هایی که رئیس جمهور و دولت می دهند باعث می شود که مردم به آنها رای دهند که نادیده گرفتن آن ها درست نیست.

وی تاکید کرد: باید به صورت مستمر و پیگیر مطالبات مطرح شود, باید هشدار و تذکرهایی نسبت به وعده ها و مطالباتی که داده شده به طور مکرر تکرار شود تا مبادا خدایی ناکرده به فراموشی سپرده شود.

مبلغ با بیان اینکه تجربه نشان داده مدیران گاهی ممکن است بر اثر فشارها و مسائل شخصی از مرز خود خارج شوند, گفت: به هر حال پیش می آید مدیران وارد فرآیند دیگری شوند که برخلاف مطالبات موجود است بنابراین پیگیری مطالبات, هشدار و تذکر باعث می شود وزرا و مدیران آنها از راهی که پیش رو دارند, گام دیگری برندارند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: یک نکته بسیار کلیدی وجود دارد و آن این است که باید مراقب باشیم سطح مطالبات از واقعیات های موجود فراتر نرود. طلب کردن خواسته ها, وعده ها و همچنین تحقق آنان باید به گونه ای باشد که فراتر از سطح امکانات موجود گام برندارد و در مرز واقعیت قرار گیرند.

معاون سیاسی وزیر کشور در دوره اصلاحات تاکید کرد: طرح مستمر مطالبات و وعده ها امری بسیار ضروری است اما در بیان کردن آنها باید این نکته را در نظر داشت که از واقعیات ها فراتر نرود و در حاشیه امن قرار بگیرد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here