لاوروف در شورای فدراسیون روسیه اعلام کرد که ترکیه, ایران و روسیه بر سر مبارزه با تروریسم و حفظ تمامیت ارضی سوریه فهم مشترکی دارند, اما از رویکردهای متفاوتی پیروی می کنند. لاوروف درباره شکست برجام نیز هشدار داد.

خبرگزاری تاس روز جمعه ۲۴ آذر گزارش داد که سرگئی لاوروف, وزیر امور خارجه روسیه, در جمع اعضای شورای فدراسیون روسیه به صراحت گفت همان طور که ولادیمیر پوتین, رئیس جمهوری روسیه, بارها اعلام کرده آنکارا, تهران و مسکو در سوریه رویکرد و نظرات متفاوتی دارند, ولی بر سر مبارزه و پیروزی بر تروریسم, حفظ تمامیت ارضی سوریه کاملا هم عقیده هستند و تفاهم دارند.

لاوروف در ادامه افزود که در حال حاضر تنها گروه های تروریستی وابسته به گروه داعش که به شکلی ضعیف متشکل هستند در سوریه فعالیت می کنند. وزیر خارجه روسیه ولی تاکید کرد که این گروه ها دیگر به مدت طولانی ادامه حیات نخواهند داد.

سرگئی لاوروف در بخشی از صحبت های خود کنار گذاشتن برجام را پیامی نادرست به کره شمالی دانست.

وزیر خارجه روسیه در مقابل اعضای شورای فدراسیون روسیه خاطرنشان کرد: «برخی توافق نامه های بین المللی از جمله توافق مربوط به برنامه هسته ای ایران, با خطر نابودی مواجه هستند. امیدوارم چنین چیزی اتفاق نیافتد ولی اما اگر روی داد پیامی اشتباه خواهد بود به کسانی که انتظار دارند مسائل شبه جزیره کره حل شود.»

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here