عبدالله ناصری، عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات در گفتگو با خبرنگار “انتخاب نیوز” با بیان اینکه به هیچ وجه بحث عبور از روحانی جدی نیست و از حوزه اصلاح طلبان شکل نگرفته است؛ گفت:  ممکن است تعدادی افراد اصلاح طلب تحت تاثیر این فضایی که به نظرم فضایی سازماندهی شده است قرار گرفته باشند اما ما وقتی عبور از روحانی را می توانیم جدی تلقی کنیم که در مراجع اصلی اصلاحات چنین تصمیمی گرفته شده باشد.

وی افزود:  تا به حال تصمیمی گرفته نشده و حتما تا پایان 1400 اصلاح طلبان چنین تصمیمی را نخواهند گرفت در این شرایط بهترین کس برای ملت داری و مدیریت قوه مجریه،آقای روحانی است.

این فعال اصلاح طلب فضاسازی های مذکور را سازماندهی شده توسط کسانی با قدرت رسانه ای قابل توجه دانست و گفت: این ها همان هایی هستند که مایل بودند به طور جدی و هزینه زیادی کردند که آقای روحانی در انتخابات 96 وارد پاستور نشود.

ناصری ادامه داد: به هر صورت جامعه هوشیار شد و راهبرد جریان رادیکال و افراطی ضد دولت را فهمید و به همین جهت هم رای آقای روحانی یک رای شبه رفراندومی بود و اصلاح طلبان هم به هیچ وجه در این فضای ساخته و پرداخته شده جریان رقیب قرار نخواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه این جریانی که فضا را سازماندهی میکند جریانی است که با امکانات نهادهای حکومتی نامزد خود را با 16 میلیون رای در صحنه انتخابات آورد؛ اضافه کرد: این جریان مایل بود روحانی به هیچ وجه وارد پاستور نشود و برای اولین بار رئیس جمهوری، تک دوره ای باشد. الان هم دارد جبران میکند و امروز که تنها دوماه از دولت دوازدهم گذشته است فضا را برای 1400 آماده می کند و کل جریان دولت و اصلاح طلبان و اصولگران معتدل که طرفدار روحانی هستند را از گردونه اعتماد مردم خارج بکند.

ناصری با تاکید بر اینکه حتما اصلاح طلبان خواهان حضور آقای جهانگیری تا 1400 در دولت هستند؛ گفت: بر خلاف تصور برخی آقای جهانگیری اگر 1400 هم بخواهد نامزد ریاست جمهوری شود بهترین کار این است که در دولت باشد به جهت اینکه تسلطی که در امور اجرایی کشور دارد و به آمار و ارقام را در دسترسی دارد. خود آقای جهانگیری هم نیتی برای خروج از دولت ندارد مگر اینکه یک روز آقای روحانی رسما از او بخواهد از دولت خارج شود.

عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات در پاسخ به اینکه چرا روحانی تاکنون اقدامی جدی برای رفع حصر انجام نداده است، گفت: در جامعه ما گروه ها و احزاب میخواهند خیلی سریع حرکت ها به ثمر بنشیند. رفع حصر کاملا در اختیار دولت نیست و من معتقدم در همین پیگیری نسبتا محدود دولت اتفاقات خوبی افتاده است و مجموعا پیش بین من این است که رفع حصر حتما قبل از پایان دولت آقای روحانی انجام خواهد شد همانطور که تا الآن بخشی از محدودیت های گذشته کنار گذاشته شده و وضعیت بهتر شده است.

وی افزود: رفع حصر در اختیار آقای روحانی نیست اما وی با توجه به شعاری که داده است نسبت به این قضیه هم ساکت و منفعل نیست و همین که گشایشی را می بینیم که نزدیکان محصورین هم اعلام می کنند؛ نشان می دهد که حاکمیت در کل به این نتیجه رسیده که رفع حصر را فارغ از این که چه کسی رئیس جمهور باشد زودتر به پایان برسد.

ناصری پروژه اصلاحات که اخیرا از سوی حجاریان وزیر دولت اصلاحات مطرح شده را گنگ دانست و افزود: هویت و گفتمان اصلاحات مشخص است و من نمیدانم منظور آقای حجاریان از پروژه اصلاحات چیست چرا که اصلاحات کار خودش را می کند و گفتمان روشنی دارد و یکی از دلایل موفقیتش در دو دهه اخیر هم این بوده که متناسب با مقتضیات جامعه حرکت کرده و در واقع راهبردها و تاکتیک های خودش را انتخاب کرده و همین روند را دنبال خواهد کرد. هواداران روحانی باید توجه کنند که برای اصلاح طلبان اولین مسئله قبل از انتخابات 1400 انتخابات مجلس 98 است.

وی تحرکات اخیر احمدی نژاد را یک بازی تمام شده می داند و در خصوص واکنش حاکمیت به این تحرکات می گوید: به نظرم بازی اخیر احمدی نژاد تقریبا تمام شده است و جمع بندی من این است که حاکمیت ادامه این روند را تحمل نخواهد کرد و تصمیم مقتضی را خواهد گرفت. برداشت من این است که آقای احمدی نژاد این قضیه را متوجه شده و لذا نسبت به یک ماه قبل ساکت تر و منفعل تر کارش را دنبال می کند و به سکوت مطلق خواهد رسید چون خبر از تصمیم های کلان حاکمیت دارد.

عضو شورای مشورتی رئیس دولت اصلاحات حوزه دانشجویی را یکی از فرهیخته ترین و واقع بینانه ترین حوزه های اجتماعی عنوان میکند که در حالی که  محدودیت هایی برایشان ایجاد شده باز هم به کارشان ادامه می دهند و می افزاید: در دولت روحانی هم نهاد های موازی و خارج از حوزه قوه مجریه تنگنا هایی برای جنبش دانشجویی ایجاد کرده اند اما به هرحال  در طول تاریخ70ساله اخیر، جنبش دانشجویی همیشه هم جلوتر بوده و هم مطالباتی فراتر از میانگین سقف مطالبات جامعه داشته است.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here