خرمالو از میوه هایی است که به دلیل طعم گس شاید مورد علاقه بعضی ها نباشد اما این میوه دارای خواص مفیدی برای بدن است.

خرمالو حاوی مواد مغذی و ترکیب خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی است و مقدار کاملی از پروتئین را داراست و همچنین مقدار چربی آن پایین است.

خرمالو غیر از منگنز حاوی ۹ درصد ویتامین C و ۸ درصد ویتامین B۶ است. فیبر خوراکی موجود در آن نیز به شدت بالاست و ۸۰ درصد بافت این میوه را آب تشکیل می دهد.

از دیگر ویژگی های خرمالو وجود مقدار بالایی آنتی اکسیدان است که با خنثی سازی رادیکال های آزاد از بروز بیماری حاد شونده همچون پیری, سرطان, آب مروارید و دژنراسیون ماکولا (نوعی اختلال چشمی ناشی از افزایش سن) جلوگیری می کند.

یکی دیگر از خواص این میوه تاثیر آن در تسریع فرآیند کاهش وزن است. وجود فیبر بالا و دیگر مواد مغذی سرعت کاهش وزن را افزایش می دهد. مصرف خوراکی هایی همچون خرمالو که حاوی فیبر بالا هستند در دوره رژیم کاهش وزن باعث می شود فرد برای مدت زمان بیشتری احساس سیری داشته باشد. همچنین خوراکی های حاوی فیبر بالا در کاهش میل به مصرف قند و خوراکی های فرآوری شده نقش دارد. خرمالو دارای «لوتئین زآگزانتین» به عنوان یک ایزومر است. در بسیاری از مطالعات و روش های درمانی جدید آمده است که این ایزومر در حفظ و ارتقای سطح بینایی موثر است. این ماده روی شبکیه چشم تاثیر می گذارد و از بروز بیماری های تحلیل برنده همچون دژنراسیون ماکولا جلوگیری می کند. همچنین مصرف آن برای پیشگیری از آب مروارید توصیه می شود.

یکی دیگر از خواص این میوه ضد سرطان بودن آن است. خرمالو حاوی مقادیر بالای مواد مغذی مفید است که بدن را در برابر رادیکال های آزاد حفظ می کند. رادیکال های آزاد همچنین عامل بروز سرطان هستند.

خرمالو همچنین حاوی ویتامین C است که به گفته پزشکان برای حفظ بدن از ابتلا به بیماری های رایج و متداول توصیه می شود. خوراکی های حاوی مواد مغذی مصرف شود. ویتامین C از جمله ترکیب هایی است که سیستم ایمنی را در برابر سرماخوردگی, آنفلوآنزا و عفونت ها تقویت می کند.

تاثیر خرمالو روی سیستم گردش خون و سلامت قلب از دیگر فوائد مصرف این میوه است. این میوه سرشار از پتاسیم است که به تنظیم فشار خون بدن از طریق بسط رگ های خونی و آرام کردن ماهیچه ها کمک می کند. در حقیقت بسیاری از پزشکان از پتاسیم به عنوان مسکن درد در عضلات استفاده می کنند.

به گزارش ویکی فیتنس, خرمالو با وجود آنکه حاوی خواص بسیاری برای بدن است اما از آنجایی که در این میوه مقدار بالایی تانن وجود دارد می تواند فاکتور خطرزا باشد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here