انتخاب نیوز به نقل از آناتولی- جرارد کلمب, وزیر کشور فرانسه در گفتگو با شبکه رادیویی RTL در مورد مهاجرانی که از طرق غیر قانونی وارد این کشور شده اند, اظهار داشت: مهاجرانی که به طرق غیر قانونی وارد کشور شده اند باید اخراج شوند.

وی در ادامه تصریح کرد: سالانه 95 هزار مهاجر درخواست پناهندگی می دهند. البته درخواست همه این افراد پذیرفته نخواهد شد و امکانات خاصی برای آنها در نظر گرفته نمی شود. کلمب افزود: اولویت ما برای پذیرش, پناهجویانی خواهند بود که از جنگ فرار کرده اند.

از سوی دیگر جیکز توبون, آمبودزمان فرانسوی امروز در گفتگو با رادیو فرانس اینتر اعلام کرد: حقوق اساسی در فرانسه به صورت قابل توجهی کاهش یافته است. بخشنامه وزارت کشور فرانسه در تاریخ 12 دسامبر مبنی بر انتقال مهاجران غیرقانونی ساکن مراکز اسکان اضطراری به سایر مراکز نگهداری نیز با واکنش بسیاری از تشکل های مردم نهاد مواجه شد.

حدود 20 نهاد امدادرسانی که در نشست 8 دسامبر وزارت کشور فرانسه با محوریت مراکز اسکان اضطراری شرکت کرده بودند, در پی اعلام طرح اخراج ساکنان این مرکز پس از ثبت هویت و مشخصات آنها که برای اولین بار قرار است در این کشور اجرا شود, جلسه را ترک کردند.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here