تلاش‌های دیپلماتیک ایران برای پایبند‌نگه‌داشتن اروپا به برجام, بیش‌ازپیش شدت گرفته ‌است.

درحالیکه فرانسه مواضع جانبدارانه ای را در رابطه با مسئله موشکی جمهوری اسلامی ایران اتخاذ كرده و در عین حال از پایبندی به برجام سخن میگوید, عباس عراقچی برای انجام چهارمین دور گفت‌وگوهای سیاسی ایران و فرانسه  و برای انجام رایزنی‌هایی روز چهارشنبه وارد پاریس شد تا مذاکرات در مورد روابط دوجانبه از جمله مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد بررسی قرار ‌گیرد.

در همین چارچوب نیز گفته می شود كه قرار است ابتدا وزیر امور خارجه فرانسه و سپس امانوئل ماكرون رئیس جمهور این کشور به تهران سفر کنند.

سفیر ایران در پاریس در مورد این سفر گفت: عراقچی در سفر دوروزه خود به پاریس علاوه بر دبیرکل وزارت خارجه فرانسه با سایر مقامات وزارت خارجه این کشور دیدار خواهد كرد. ابوالقاسم دلفی با اشاره به برگزاری چهارمین دور گفت‌وگوهای سیاسی ایران و فرانسه در سطح معاونان وزرای دو کشور گفت: گفت‌وگوهای آقای عراقچی با موریس گوردو مونتاین, دبیرکل وزارت خارجه فرانسه, شامل روابط دوجانبه, منطقه‌ای و بین‌المللی خواهد بود. تا به حال سه دور گفت‌وگوی سیاسی بین ایران و فرانسه انجام شده است. این گفت‌وگوها در چارچوب یادداشت‌ تفاهم امضاشده در سفر رئیس‌جمهور کشورمان به فرانسه و به طور منظم هر شش ماه یک‌بار به طور دوره‌ای در تهران و پاریس برگزار می‌شود. این گفت‌وگوها سازوکاری است که در چارچوب آن, دو کشور توسعه روابط دوجانبه در بخش‌های مختلف سیاسی, اقتصادی و فرهنگی را مورد بررسی قرار خواهند داد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here