انتخاب نیوز به نقل از آناتولی- ریاض المالکی, وزیر امور خارجه  فلسطین طی نشست خبری مشترک با مولود چاووش اوغلو, وزیر امور خارجه ترکیه در فرودگاه آتاترک استانبول پیش سفر به آمریکا, گفت: ”بسیاری از کشورهای جهان اعتراض خود نسبت به این تصمیم (تصمیم ترامپ درمورد قدس) را ابراز کردند. فردا نیز بسیاری از این کشورها در رای گیری مجمع عمومی اعتراض خود را نشان خواهند داد. امیدواریم که این دولت ها بر اساس وجدان و عدالت عمل کنند.”

المالکی اظهار داشت: ”از اینکه با جناب چاووش اوغلو عازم نیویورک می شوم, بسیار خوشحال هستم. فردا همه ما شاهد روزی تاریخی خواهیم بود. فردا به همراه چاووش اوغلو که به عنوان نماینده ترکیه در نیویورک حضور خواهد یافت, شاهد روز مهمی خواهیم بود.”

وی با اشاره به تصمیم دولت آمریکا, تصریح کرد: ”آمریکا در این رابطه اشتباه جدی انجام داد. همچنین حکم صادره شورای امنیت سازمان ملل برای اصلاح این تصمیم را نیز وتو کرد. بنابراین یک اشتباه دیگر انجام داده است.”

وزیر امور خارجه فلسطین با بیان اینکه از نقش ترکیه در این باره قدردانی می کند, افزود: ”ترکیه به عنوان رئیس دوره ای سازمان همکاری اسلامی چنین مسئولیتی را برعهده گرفته است.”

وی تاکید کرد: ”ترکیه نه تنها به عنوان رئیس دوره ای سازمان همکاری اسلامی بلکه برای دفاع از عدالت در هر جای جهان تمام کوشش خود را می کند. من و چاووش اوغلو نیز فردا در مجمع عمومی سازمان ملل این موضوع را بازگو خواهیم کرد. برای اینکه در فلسطین عدالت برقرار شود, تلاش خواهیم کرد. بدین وسیله از همتای گرامی خود به خاطر این اقدام او تشکر می کنم.”

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here