معاون وزیر خارجه کشورمان در دیدار با نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه، بر توجه جدی ایران نسبت به اهمیت و ضرورت تسریع در روند سیاسی حل بحران سوریه و همچنین اقدامات بشردوستانه از جمله در زمینه تبادل بازداشت شدگان, ربوده شدگان و اجساد بین طرفهای درگیر در سوریه تاکید کرد.

حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه و مذاکره کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در روند آستانه روز گذشته(پنجشنبه) در نخستین روز از هشتمین کنفرانس بین المللی سوریه با الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور سوریه دیدار و گفتگو کرد.

دو طرف در این دیدار ضمن بررسی آخرین تحولات سیاسی و میدانی سوریه, در خصوص ادامه اقدامات روند آستانه در سه حوزه رویارویی با تروریسم, برگزاری کنگره گفتگوی ملی سوریه و همچنین مسائل فوری بشردوستانه گفتگو و تبادل نظر کردند.

جابری انصاری در این دیدار ضمن تاکید بر توجه جدی جمهوری اسلامی ایران نسبت به اهمیت و ضرورت تسریع در روند سیاسی حل بحران سوریه و همچنین اقدامات بشردوستانه از جمله در زمینه تبادل بازداشت شدگان, ربوده شدگان و اجساد بین طرفهای درگیر در سوریه, نظرات کشورمان در خصوص روند گفتگوهای سوری – سوری و حل و فصل بحران سوریه را تشریح کرد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here