محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه از مناطق زلزله زده شهرستان کوهبنان بازدید کرد.

محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهور عصر روز گذشته به همراه رئیس ستاد مدیریت بحران کشور, رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی, استاندار کرمان و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی, مدیران کل استان و مدیران اجرایی شهرستان از مناطق زلزله زده شهرستان کوهبنان بازدید کردند.

زلزله 5.2 ریشتری کوهبنان در پنجشنبه شب گذشته به بیش از 80 درصد از منازل مسکونی و خدماتی دهستان جور و بافت قدیمی شهر کوهبنان خسارت جدی وارد کرد و بسیاری از منازل مسکونی شهر کوهبنان دچار خسارت جدی شده اند و فاقد سکونت هستند.

مردم کوهبنان به دلیل وحشت و ترس فراوان دو شب گذشته را در خیابان ها و چادرها سپری کردند و از صبح امروز توزیع چادر در شهر کوهبنان سرعت خوبی به خود گرفته است, لذا امید می رود با توجه به اسکان اضطراری در روزهای آینده اسکان موقت زلزله زدگان و توزیع کانکس در بین مردم مناطق زلزله زده صورت گیرد.

عملیات آواربرداری در مناطق زلزله زده انجام شده و مردم در روستاها به دهیاری ها و در شهر کوهبنان با شهرداری هماهنگ کنند تا عملیات آواربرداری به صورت رایگان انجام شود.

شهرستان کوهبنان بر روی گسل مشهور و فعالی قرار دارد که هر از چند گاهی فعال می شود و خسارتی بر جای می گذارد که در آخرین فعالیت خسارت جدی به شهر کوهبنان و دهستان جور و روستای الله آباد وارد کرد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here