وزیر نفت درباره افزایش قیمت نفت وگازوئیل گفت : ابهاماتی درباره سخنان رئیس جمهور در زمینه نحوه افزایش قیمت بنزین و گازوئیل مطرح شد، در واقع نظر رئیس جمهور این است که مجموع قیمت این دو فرآورده از نصف قیمت جهانی آنها بعد از افزایش بیشتر نخواهد شد.

زنگنه افزود: اگر قیمت بنزین یک هزار تومان و گازوئیل 300 تومان محاسبه کنیم، قیمت جهانی این دو فرآورده اکنون بالای 4 هزار تومان است و منظور این بود که قیمت مجموع بنزین و گازوئیل در هر شرایطی و با هر افزایشی بیشتر از 2 هزار تومان نخواهد شد.

وزیر نفت ادامه داد: درباره پیشنهاد وزارت نفت برای قیمت بنزین و گازوئیل در لایحه بودجه سال 97 هم ما پیشنهاد قیمت نمی دهیم و دولت هر زمانی که تصمیم به اضافه کردن قیمت گرفت اعلام می شود و هنوز این موضوع در مرحله ای نیست که بتوان قیمتی را برای اطلاع مردم اعلام کنیم.

وی تصریح کرد: درخصوص مطرح شدن قیمت های هزار و 500 و 400 تومان برای بنزین و گازوئیل در خبرگزاری ها نیز این قیمت ها را من هم شنیده ام اما تا زمانی که دولت اعلام نکرده همه چیز را باید شایعه دانست.

وی اظهار داشت: درباره میزان افزایش قیمت بنزین و گازوئیل بی اطلاعم و آقای رئیس جمهور سقف افزایش را اعلام کرده است، البته ما گزینه های مختلفی را مطرح کردیم و هر نوعی که تصمیم گیری شود آماده اجرا هستیم.

پیش از این پایگاه اطلاع‌رسانی دولت درباره پیشنهاد بنزین 1500 و گازوئیل 400 تومانی در بودجه 97 خبر داده بود.

بر این اساس، این اولین بار است که مجموع دو قیمت حامل انرژی که تقریبا هیچ اثر جایگزینی با هم ندارند اعلام شده و درباره مجموع قیمت دو حامل در دولت تصمیم‌گیری می‌شود.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here