هرمن گرف مدیرعامل اسبربانک، بزرگترین بانک روسیه گفت: بکارگیری فناوری بلاک چین در مقیاس وسیع در روسیه یک دهه زمان می برد.

وی تصریح کرد: اسبربانک تا ۱۰ سال آینده محصلات مالی خود را بر پایه فناوری بلاک چین ارائه می کند؛ اما به کارگیری بلاک چین به طور وسیع می تواند یک دهه زمان نیاز داشته باشد.

گرف، گفت: اگر در مورد روسیه صحبت کنیم باید بگویم که بیشترین تعداد پروژه های اجرا شده در حوزه بلاک چین را داشته ایم. اگرچه همه آنها به صورت آزمایشی هستند و در حال آزمایش این فناوری هستیم. ممکن است در سال ۲۰۱۸ میلادی قادر به معرفی برخی از محصولات مالی در مقایس وسیع با استفاده از بلاک چین باشیم؛ ضمن اینکه بلاک چین یکی از شیوهای ما محسوب می شود و برآورد من از به کارگیری این فناوری در مقیاس وسیع در روسیه بین ۸ تا ۱۰ سال آینده است.

رییس اسبربانک روسیه گفت: استفاده تجاری از «بلاک چین اتریوم» می تواند ظرف یکی دو سال آینده محقق شود و اسبربانک در اکتبر سال جاری میلادی به عضویت «ائتلاف بنگاه اتریوم» درآمد.

وی در ادامه اظهارداشت: فناوری بلاک چین در حال حاضر برای استفاده تجاری آماده نیست و یکسالی زمان می برد و شایده هم تا ۲ سال زمان لازم باشد و بعد قادر به کارگیری آن خواهیم بود. پیش از این در اوایل سال جاری میلادی وی گفته بود که اسبربانک در حال کار بر روی برنامه های بلاک چین خود است.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here