دومین کنفرانس امنیتی تهران، 18 دی ماه با سخنرانی رییس‌جمهور افتتاح و در آن تعدادی از مقامات ارشد لشکری و کشوری در قالب پنل‌هایی که در این کنفرانس تشکیل می‌شود، سخنرانی خواهند کرد.

بنا بر اطلاعیه دبیرخانه دومین کنفرانس امنیتی تهران در ابتدای این نشست رییس کنفرانس امنیتی تهران به ارائه گزارشی از روند برگزاری این اجلاس خواهد پرداخت و سپس حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس‌جمهوری سخنرانی می‌کند.

 در ادامه این نشست در پنل سیاست خارجی و امنیت منطقه‌ای که با محورهای «معماری و ترتیبات امنیتی غرب آسیا، نقش جمهوری اسلامی ایران، سایر قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای» برگزار می‌شود، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه و سیدکمال خرازی  رییس شورای راهبردی روابط خارجی سخنرانی خواهند کرد.

همچنین در نشست اقتصاد و امنیت منطقه‌ای که با محور «اقتصاد منطقه با موضوع پیشرفت و امنیت اقتصادی منطقه» برگزار می‌شود علاوه بر سخنرانی محمد خزاعی رئیس کل سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به بیان دیدگاه‌های خود در مورد این موضوع خواهد پرداخت.

در ادامه این نشست که در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار خواهد شد، سردار حسین دهقان وزیر سابق دفاع، سردار سرلشکر محمد باقری رییس ستاد کل نیروهای مسلح و امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع در نشست دفاع و امنیت منطقه‌ای با محورهای «همکاری‌های دفاعی و امنیتی در غرب آسیا، نقش محور مقاومت و موضوع فلسطین و همچنین روند تسلیحاتی و امنیت غرب آسیا» به بیان دیدگاه‌های خود خواهند پرداخت.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here