میانمار دو خبرنگار وابسته به رسانه دولتی ترکیه، مترجم و راننده محلی آنها را آزاد کرد. این افراد پس از تحمل دو ماه حبس به اتهام نقض قوانین هوایی به دلیل فیلمبرداری توسط یک پهپاد آزاد شدند.

میانمار دو خبرنگار وابسته به رسانه دولتی ترکیه، مترجم و راننده محلی آنها را آزاد کرد.

به نقل از خبرگزاری رویترز، این افراد پس از تحمل دو ماه حبس به اتهام نقض قوانین هوایی به دلیل فیلمبرداری توسط یک پهپاد آزاد شدند.

پلیس میانمار این خبرنگاران را که یکی از آنها ملیت سنگاپوری و دیگری مالزیایی داشته و برای شبکه ت ر ت (شبکه خبری دولتی ترکیه) کار می‌کنند و ۲ تن از کارکنان محلی این خبرنگاران را در ۲۷ اکتبر بازداشت کرد. آنها با استفاده از پهپاد در نزدیکی ساختمان پارلمان میانمار در حال فیلمبرداری بودند.

دادگاه میانمار ماه گذشته میلادی آنها را به تحمل دو ماه حبس محکوم کرد. این چهار فرد تا چند روز پیش متهم به وارد کردن یک پهپاد بودند.

همچنین این دو خبرنگار خارجی با اتهامات مهاجرتی نیز روبه‌رو بودند.

اما رئیس زندان‌ میانمار که این افراد در آنجا بازداشت بودند، اعلام کرد که پلیس و اداره مهاجرت میانمار اتهامات خود را باز پس گرفتند.

وی ادامه داد: آنها تنها دو ماه به دلیل نقض قوانین هوایی در بازداشت بودند.

همچنین یکی از مقامات پلیس در گفتگو با خبرگزاری رویترز اعلام کرد که به اداره پلیس دستور داده شده است که اتهامات خود را باز پس بگیرد، زیرا این چهار فرد قصدی مبنی بر تخریب امنیت ملی کشور نداشتند. هم چنین آزادی این دو خبرنگار در راستای ارتقای روابط میانمار با خبرنگاران کشورهای مختلف از جمله سنگاپور و مالزی انجام گرفته است.

وضعیت خبرنگاران خارجی به خصوص پس از سرکوبهای اخیر میانمار علیه مسلمانان روهینجا در این کشور چندان درخشان نیست.

در سال جاری میلادی دستکم ۱۱ خبرنگار در میانمار بازداشت شده‌اند.

منبع: ايسنا

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here