محمد عبداللهی

در روزهای اخیر برخی رخدادها این توهم را در معاندان و دشمنان نظام اسلامی ایجاد کرده که آتش فتنه در زیر خاکستر هنوز جانی دارد و می‌توان با دمیدن در آن، آن را شعله‌ور کرد.

این اعتراضات و مطالبات مردمی از دولت روحانی طی كمتر از سه روز، از اعتراضات و مشكلات اقتصادی به مخالفت عمومی و ایجاد اغتشاش با كل نظام كانالیزه شده و سمت‌وسوی ضدیت با نظام به خود گرفتكه همین امر به محلی برای سوال و تأمل در میان بسیاری تبدیل شده است كه بواقع چه شد؟

همین سه روز، دستان بسیاری را در پشت صحنه نمایان كرده است. از ناكارآمدی دولت تدبیر و امید كه هیچ تدبیری برای برنامه های خود نداشت و با بی برنامگی های خود، امید را به ناامیدی تبدیل كرد گرفته تا سمت و سوگرفتن مردم و جوانان به طرف تظاهرات خیابانی و پیوستن در جبهه منافقین؟

در این راستا نباید دستان پشت پرده و فعالیتهای شبانه روزی منافقین در سازمان دادن به این اعتراضات و كانالیزه كردن آن به سمت اغتشاشات خیابانی را نادیده گرفت و به آن كم بها داد كه كم بها دادن به آنچه در این كمتر از سه روز اتفاق افتاد همانا و مواجه شدن كل نظام با پس لرزه های بعدی این حوادث نیز همانا، در یك كلام باید جنبید و فردا دیر است.

البته فعالیتهای این دشمنان قسم خورده نظام، تازگی ندارد ولی در شرایط خطیر كنونی نباید آن را نادیده گرفت، بخصوص كه رجوی در آخرین گردهمایی سالانه منافقین در تیرماه سال جاری در پاریس فرانسه ، نقشه راه خود كه ”براندازی نظام در  چهل سالگی انقلاب اسلامی” را تعیین كرد و پس از آن پیامهایی را نیز در حمایت از تجمعات و تظاهرات علیه دولت و ایجاد شورش و اغتشاش منتشر و علنی كرد.

چند دقیقه قبل تسنیم خبر داد كه در همین رابطه رجوی سركرده منافقین، طی پیامی در توییتر خود خواستار ایجاد آنچه كه وی ”كانون های شورش” نامیده، در راستای براندازی كل نظام و ایجاد اغتشاشات هر چه بیشتر در همه شهرهای كشور شده است.

آنچه صدای اعتراض مردم را بلند کرده، مطالبات برحق آن‌ها درباره معیشت، اشتغال و سفره نان خانواده‌هایشان است که هرروز کوچک‌تر شده است و اگر دولت و دستگاه‌های نظارتی آن‌روز که حقوق‌های نجومی افشا شد، به‌جد با آن برخورد کرده و متخلفان را مجازات می‌کردند ، امروز مردم با چنین مشکلاتی روبه‌رو نبودند و دولت مجبور نبود برای جبران عقب‌ماندگی‌های خود در بودجه سال آینده این‌گونه دست در جیب مردم کند و منافقین و معاندین نظام، اینگونه سرمایه چهل ساله انقلاب اسلامی را یك شبه درو كنند.

وظیفه دولت اکنون سنگین‌تر از قبل است و باید با اصلاح در نگرش و روش مدیریتی خود برای حل مشکلات اصلی مردم و اصلاح و ارتقای معیشت آن‌ها با رویکردی واقع‌گرایانه و متکی بر ظرفیت‌های کشور، پای کار بیاید.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here