رئیس سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا هشدار داد، آمریکا اکنون از هر زمانی به یک جنگ هسته‌ای با کره شمالی نزدیک‌تر است.

رئیس سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا هشدار داد، آمریکا اکنون از هر زمانی به یک جنگ هسته‌ای با کره شمالی نزدیک‌تر است.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، مایک مولن، رئیس سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا با تاکید بر اینکه او دورنمای چندانی برای یک راه حل دیپلماتیک برای بحران کره شمالی نمی‌بیند این افزایش خطر جنگ را به “اخلال گری باور نکردنی” ریاست جمهوری دونالد ترامپ مرتبط دانست.

او در مصاحبه با شبکه ای‌بی‌سی گفت: از نظر من یک جو به طرز باور نکردنی خطرناک در دولت به وجود آمده و مشخص نیست که وضعیت به کجا خواهد انجامید. یک بحرانی که مشخصا در صدر فهرست قرار دارد کره شمالی است.

مولن خاطرنشان کرد: از نظر من ما بیشتر از هر زمانی به یک جنگ هسته‌ای با کره شمالی نزدیک هستیم و در این منطقه فرصت چندانی برای حل دیپلماتیک این مساله ویژه نمی‌بینیم.

این در حالی است که مولن که در دولت‌های جورج دبلیو بوش و باراک اوباما به عنوان مشاور نظامی ارشد فعالیت داشته این سوال را مطرح کرد که آیا مقام‌های امنیتی دولت دونالد ترامپ شامل جیمز ماتیس، وزیر دفاع، هربرت مک‌مستر، مشاور امنیت ملی یا جان کلی، رئیس دفتر کاخ سفید قادر به مهار کردن ترامپ هستند یا خیر.

مولن پرسید: آیا او به این لفاظی‌هایش جامه عمل خواهد پوشاند؟ یا اینکه آیا ما عملا خواهیم توانست به وضعیتی برسیم که این بحران به طور صلح آمیز حل و فصل شود؟

او اظهار داشت: من تمایل دارم که ببینیم به مرور زمان این لفاظی در همین جایی که رئیس‌جمهوری است باقی بماند و این باعث محدود شدن قابلیت مهار ماتیس و مک‌مستر و همچنین جان کلی خواهد شد.

در عین حال لیندسی گراهام، سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی که روز یکشنبه نسبت به افزایش خطر هرگونه حمله پیشگیرانه در صورت آزمایش‌های تسلیحاتی بیشتر کره شمالی هشدار داد، گفت: ترامپ ابتدا تصمیم گرفته بود که نگذارد کره شمالی به قابلیت حمله به آمریکا با یک موشک مجهز به کلاهک هسته‌ای برسد به هر حال  ۲۰۱۸ سالی است که هم در آن فرصت است و هم خطرات فراوان.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here