فعال سیاسی اصلاح طلب:

مسئولان تحلیل واقع بینانه از اعتراضات داشته باشند/ با جوانانی که تخریب می‌کنند پدرانه و تادیبی برخورد شود

فعال سیاسی اصلاح طلب معتقد است مقامات انتظامی و قضایی باید با کسانی که دست به تخریب می‌زنند برخورد کند؛ اما باید این را هم در نظر داشته باشند که این‌ها جوان‌های این کشور هستند و باید با آن‌ها پدرانه رفتار کرد؛ در عین حال که باید تادیب شوند.

جهانبخش خانجانی فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به اتفاقات اخیر گفت: مردم نسبت به عملکرد ما در شئون مختلف انتقاد دارند. در این خصوص تصمیم گیران باید نگاه جامع الاطراف داشته باشند و به ریشه‌های اعتراضات اخیر توجه کنند؛ چراکه فروکاهش این اعتراضات به مشکلات معیشتی و اقتصادی یک خبط سیاسی و مدیریتی است.

به اعتقاد خانجانی ریشه اعتراضات اخیر سیاسی، فرهنگی و اجتماعی است و پایان آن به امید و نشاط اجتماعی بستگی دارد.

وی افزود: لازم است مسئولین برای حفظ نظام و اعتماد بین مردم که بزرگترین سرمایه نظام است، تحلیل واقع بینانه از اعتراضات داشته باشند. چراکه اگر ندانیم مردم به چه معترض هستند، نسخه‌ای که برای آن می‌پیچیم نمی‌تواند شفابخش باشد.

این عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با بیان اینکه «اعتراضات اخیر نه یک جنبش اجتماعی که اعتراض اجتماعی بود»، اظهار کرد: ممکن است کسانی از داخل و یا خارج بر تنور این اعتراضات بدمند، اما این سوال وجود دارد که چرا باید بگذاریم چنین فضایی ایجاد شود؟ اگر بیکاری، فقر و… نباشد، مردم دلیلی برای اعتراض و تجمع نمی‌بینند، حتی اگر یک گروه بخواهد اقدام به تحریک مردم به اغتشاش کند.

وی ادامه داد: مقامات انتظامی و قضایی باید با کسانی که دست به تخریب می‌زنند برخورد کند؛ اما باید این را هم در نظر داشته باشند که این‌ها جوان‌های این کشور هستند و باید با آن‌ها پدرانه رفتار کرد؛ در عین حال که باید تادیب شوند.

به گفته این فعال سیاسی اگر مردم ببینند حکومت حتی با کسانی که به اموال عمومی آسیب می‌زنند با رافت برخورد می‌کند، اعتمادشان به نظام بیشتر می‌شود. با این حال، حساب تحریک کنندگان از اغتشاشگران جداست و نیرو‌های اطلاعاتی و قضایی باید با آن‌ها برخورد مناسب کنند.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در مورد حل مشکلات کشور پیشنهاد کرد: دولت باید چابک‌تر باشد، به هر حال حل مشکلات کشور بر عهده دولت است. اگر برخی از مشکلات ناشی از کارشکنی‌های بخشی از حاکمیت است دولت باید آن را صریحا مطرح کند و حتی با رهبری در میان گذاشته و در صورت نیاز حکم حکومتی بگیرد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here