یک فعال سیاسی اصلاح طلب درباره اتفاقات چند روز اخیر گفت: متاسفانه کسانی در کشور هستند منافع خود را جای منافع مردم می نشانند و حاضر به درک منافع, ملاحضات و نیازهای اساسی آنان نیستند.

الهه کولایی, درباره کمک صدا وسیما در روشن سازی فضای پیش آمده و آرام کردن فضا در مورد اعتراضات چند روز اخیر, گفت: در شرایطی که انقلاب ارتباطات, دسترسی های گوناگونی را برای مردم فراهم کرده است, وظیفه صدا وسیما بیش از هر زمان دیگر دشوار و سرنوشت ساز می شود. رسانه باید بتواند اعتماد مردم را از طریق ارائه دیدگاه ها و نقطه نظرهای متنوع جلب کند.

وی با تاکید براینکه انتشار اخبار صحیح, واقعی و متناسب با مشاهدات و یافته های مردم بسیار مهم است, اظهارکرد: اگر صدا و سیما نتواند این نقش را به درستی ایفا کند, آن گاه رسانه های دیگر که ملاحظات و منافع دیگری را دنبال می,کنند, جایگزین آن خواهد شد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: متاسفانه با وجود تذکرهای بسیار, صدا و سیما نتوانست این نقش را در پاسخ به نیازهای مردم ایفا کند.

کولایی تاکید کرد: بسیاری از مسائل و مشکلات کشور را می توان از طریق صداوسیما به گونه ای به مردم اطلاع داد که آنان بتوانند بر اساس درک واقعیت های جاری در کشور قضاوت و رفتار کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس ششم افزود: وقتی صدا و سیما نتوانست چنین رابطه ای را با مردم برقرار و اعتماد آنان را جلب کند نتیجه آن خواهد شد که مردم به سمت منابع دیگری می روند که ضرورتا منافع مردم ایران را دنبال نخواهد کرد.

وی درباره منشا این اعتراضات و احتمال سازماندهی بودن آن در ابتدای امر, گفت: متاسفانه کسانی در کشور هستند که منافع خود را جای منافع مردم می نشانند و حاضر به درک منافع, ملاحظات و نیازهای اساسی آنان نیستند.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: ممکن است افراد و گروها بر اساس یک درک نادرست و محدود اقدام هایی را انجام دهند که نه تنها امنیت خود بلکه امنیت کشور را به خطر می اندازد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به وضعیت فعلی اقتصاد در کشور عنوان کرد: در شرایطی که فشارهای گوناگون اقتصادی از یک سو, فساد, رانت خواری و تبعیض های ناروا از سوی دیگر مردم را به شدت تحت تاثیر قرار داده است, استفاده از این فرصت ها برای تسویه حساب های سیاسی بیشتر مورد توجه قرار می گیرد که می تواند کشور را به ورطه نابودی بکشاند و منافع مردم را به خطر بیاندازد .

کولایی افزود: متاسفانه ما شاهد هستیم این نوع سوءاستفاده ها از موقعیت های موجود دشواری های جدی را به وجود آورده است.

وی در پایان تاکید کرد: در واقع نیازها و خواسته های مردم زمانی که به درستی مورد توجه قرار نگیرد و برای رفع آنان و تامین عدالت, سیاست های مناسب اجرا نشود؛ بدون تردید رفتارها از مسیر عقلانی خارج می شود و زمینه سواستفاده از منافع مردم را فراهم خواهد آورد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here