AFP مقر شورای امنیت سازمان ملل متحد در نیویورک درپی درخواست آمریکا شورای امنیت سازمان ملل متحد روز جمعه ۱۵ دی برای بررسی و موضع گیری درباره اعتراضات خیابانی در ایران و نحوه برخود دولت با این اعتراضات جلسه ای اضطراری تشکیل خواهد داد. این جلسه طبق درخواست آمریکا ساعت سه بعدازظهر به وقت محلی شرق آمریکا برگزار می شود.

به دنبال در خواست آمریکا برای برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت درباره اعتراضات در ایران, قرار است این شورا در این رابطه تشکیل جلسه دهد.

این در حالی است که این تصمیم مخالفتهایی را از سوی برخی کشورهای عضو شورای امنیت سازمان ملل متحد بر انگیخته است. در همین رابطه سرگئی ریابکوف, معاون وزیر امور خارجه روسیه تشکیل چنین نشستی را «مخرب و مضر» دانسته است.

سخنگوی رییس دوره ای شورای امنیت تایید کرده است که نشست روز جمعه به موضوع اعتراضات در ایران اختصاص دارد. سرگئی ریابکوف با اشاره به این که چنین نشستی «مخرب و مضر» است, اظهار داشت: شورای امنیت نمی تواند در این موضوع نقشی داشته باشد. وی اضافه کرده است: مسایل و امور داخلی ایران هیچ گونه ارتباطی با وظایف شورای امنیت سازمان ملل متحد ندارد.

در همین زمینه, ماریا زاخارووا, سخنگوی وزارت خارجه روسیه, نیز روز سه شنبه در صفحه فیس بوک خود با لحنی تند به این درخواست خانم هیلی برای برگزاری نشست اضطراری شورای امنیت واکنش نشان داده و از نحوه برخورد اخیر دولت آمریکا با اعتراضات داخلی در برخی از شهرهای آمریکا انتقاد کرد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here