سید حسین نقوی حسینی, نماینده مجلس و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی به اعتراضات اخیر خیابانی در شهرهای کشورمان واکنش نشان داد و با تاکید بر اینکه ریشه این اعتراضات, مطالبات اقتصادی است, گفت: «در سال ها و ماه های اخیر مردم کشور ما در حوزه های اقتصادی دچار چند مشکل شدند. یکی بحث موسسات مالی و پولی بود که چند صد هزار خانواده را درگیر خودش کرد. پدیده شاندیز, رکود حاکم بر کشور, بحران اشتغال و بیکاری نسل جوانی که جویای کار بودند و مقداری هم گرانی های لجام گسیخته, مجموعه اینها دست به دست هم داد تا مردم اعتراضات خودشان را با حرکت در خیابان ها نشان دهند و این مطالبات هم از نظر اغلب مسوولان کشور مطالبات به حقی بود و معتقد بودند که باید به این مطالبات پاسخ مثبت نشان داده شود.»

وی در ادامه با اشاره به «حق مردم برای اعتراض» گفت: «حتی آن موقعی که این اعتراضات تازه شروع شده بود خیلی از آقایان پیشنهادشان این بود که مکانی را اعلام کنیم و مردم رسما اعتراضات خودشان را آنجا مطرح کنند و مسوولین بروند همان جا و پاسخگو باشند. بالاخره مردم حق دارند که اعتراض بکنند.»

عضو فراکسیون رهروان ولایت, فعال شدن رسانه های خارجی و در دست گرفتن هدایت اعتراضات توسط «دشمنان» را علت تغییر ماهیت تجمعات از اعتراض به «اغتشاش» خواند و گفت: «از دو سه روز اول این اعتراضات که گذشتیم آرام آرام این اعتراضات تغییر ماهیت داد و اعتراض به اغتشاش تبدیل شد, اغتشاشاتی که خسارت جانی به مردم زد. به اموال عمومی خسارت زد, بانک ها آتش زده شد و دیگر آن اعتراضات اقتصادی مطرح نبود و اغتشاشات با اهداف دیگری شکل گرفت. طبیعی است که جمهوری اسلامی ایران اغتشاش را تحمل نمی کند.»

نقوی حسینی به اغتشاش کشیده شدن تجمعات را عامل ورود نیروهای انتظامی و امنیتی خواند و اظهار داشت: «اغتشاش معنای دیگری دارد چون دشمنان ما وارد شدند هدایت کار را به دست گرفتند, هدایت رسانه ای کردند. رسانه های آنها فعال شد. از تلگرام استفاده کردند. حتی از طریق تلگرام آموزش های خشونت دادند. یاد دادند چطور تیراندازی کنند چطور کوکتل مولوتف درست کنند و اینها به قتل و کشتار مردم ختم می شد. از اینجا به بعد موضوع امنیتی بود و طبیعی بود که نیروهای انتظامی و امنیتی ورود پیدا کنند و در جهت آرام کردن صحنه تلاش کنند.»

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here