تیلرسون روز پنجم ژانویه در گفت وگویی با شبکه خبری سی ان ان گفت :دولت دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۷ «سال موفقیت آمیزی» داشته و اکنون در حال اجرای سیاست هایی است که به «یک سال موفقیت آمیز دیگر» منجر خواهد شد.

در این گفت وگو وقتی از آقای تیلرسون در مورد برنامه هایش سؤال شد, او گفت که «قصد من این است که در طول سال جدید در این مقام بمانم».

در ماه اکتبر شبکه خبری ان بی سی گزارش داد که رکس تیلرسون پس از ملاقاتی در پنتاگون در ماه ژوئیه رئیس جمهور آمریکا را «ابله» توصیف کرده است.در ماه نوامبر نیز گزارش هایی منتشر شد حاکی از آنکه کاخ سفید به دنبال برکناری آقای تیلرسون و جایگزینی او با فرد دیگری است. گزارشی که در آن زمان هم از سوی کاخ سفید و هم از سوی شخص دونالد ترامپ تکذیب شد.

در این زمینه رکس تیلرسون نیز در گفت وگو با سی ان ان گفت که رئیس جمهور هیچ اشاره ای نکرده که شغل او ممکن است در خطر باشد.گفت وگوی سی ان ان با آقای تیلرسون همزمان با انتشار کتابی در مورد اولین سال ریاست جمهوری دونالد ترامپ انجام شده است. در این کتاب به نام «آتش و خشم: درون کاخ سفید دونالد ترامپ» به قلم مایکل وولف ادعا می شود که رفتار رئیس جمهور «کودکانه» است و در مورد صلاحیت او برای عهده داری مقام ریاست جمهوری تردیدهایی مطرح شده است.

با این حال وقتی از آقای تیلرسون سؤال شد که آیا دونالد ترامپ از نظر روانی صلاحیت مقام ریاست جمهوری را دارد, وزیر خارجه آمریکا گفت: «من هیچگاه در مورد قابلیت و سلامت روانی او تردیدی نداشته ام. هیچ دلیلی نمی بینم که در سلامت روانی او تردید کنم».

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here