«غلامرضا حیدری», نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی, درباره بازداشت دانشجویان در اعتراضات اخیر گفت: از آنجایی که در این اتفاق دست خارجی ها در کار است, از نظر امنیتی و اطلاعاتی حساسیت ماجرا بیشتر می شود تا سرنخ های اتصال به دشمنان را دریابند.

حیدری افزود: در عین اینکه آزادی بازداشت شدگان صورت می گیرد, عده ای مضاف بر این بازداشت می شوند. ما همه تلاش مان بر این است که برای دانشجوهایی که غالبا بی گناه هستند, پرونده سازی صورت نگیرد تا برای اشتغال در نهادهای مختلف دچار دردسر نشوند.

عضو فراکسیون امید مجلس ادامه داد: ما تقاضای مان از مقامات مسئول در این زمینه این است که جوانان و دانشجویان سرمایه های اجتماعی کشور هستند و نباید نگاه منفی نسبت به آنها وجود داشته باشد. نهادهای امنیتی باید با حداقل صدمات بتوانند افراد سودجو و اغتشاشگر را شناسایی کنند.

غلامرضا حیدری در رابطه با دستور رئیس جمهور پیرامون آزادی دانشجویان و بازداشت شدگان تاکید کرد: قطعا دستور رئیس جمهور بی تاثیر نیست اما همانطور که در آخرین نطقم گفته بودم رئیس جمهور باید در رابطه با پیاده سازی مواردی که بیان می کند از رهبری هم کمک بگیرد.

او در پایان درباره تعداد آزادشدگان گفت: تعدادی از دانشجویان در حال آزاد شدن هستند. اما آمار دقیقی در این باره نداریم و سازمان های مربوطه باید پاسخگو باشند.

منبع : برنا

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here