معاون فرستاده ویژه دبیرکل سازمان ملل با نخست وزیر و وزیر خارجه دولتنجات ملی یمن دیدار کرد.

معین شریم، معاون فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل که به صنعا سفر کرده است، روز دوشنبه با عبد العزیز بن حبتور و هشام شرف در زمینه آخرین تحولات یمن و فراهم کردن شرایط و تسهیلات لازم برای از سرگیری مذاکرات صلح گفتگو کرد. این اولین سفر معین شریم به صنعا پس از انتخابش به عنوان معاون اسماعیل ولد الشیخ فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل به یمن محسوب می‌شود.

خبرگزاری سبا یمن نیز گزارش داد معین شریم با هشام شرف درباره تحولات مربوط به تجاوز به خاک یمن در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آن، مشکلات و درد و رنج میلیون‌ها شهروند یمنی در استان‌های مختلف و فاجعه انسانی در این کشور ناشی از تجاوز نظامی و محاصره همه جانبه آن گفتگو کرد.

هشام شرف در این دیدار گفت: شورای عالی سیاسی و دولت نجات ملی یمن خواهان حل سیاسی بحران یمن و تحقق صلحی عادلانه و رعایت کامل انصاف برای مردم این کشور هستند.

شرف افزود با وجود تشدید حملات متجاوزان، راهکار نظامی در یمن کارساز نیست و به رغم اینکه حملات متجاوزان از چند جبهه ادامه دارد، اما یمن استوار و پایدار باقی خواهد ماند و از همه موانع و مشکلات عبور خواهد کرد.هیئت سازمان ملل به ریاست معین شریم به منظور گفتگو با مقامات انصار الله یمن درباره راه‌های از سرگیری مذاکرات صلح یمن روز شنبه وارد صنعا شد. در همین حال برخی منابع خبری روز دوشنبه اعلام کردند سید محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلابی یمن از دیدار با معین شریم خودداری کرده است.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here