آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رئیس مجلس تشخیص مصلحت نظام عصر امروز (یکشنبه 24 دی ماه) در جمع خبرنگاران در دفتر کار خود با تشکر از ملت که از صحنه‌ها و مقابله با توطئه دشمنان و تسلیت به خانواده‌های حادثه دیدگان نفت‌کش سانچی گفت: امیدواریم مسئولان مربوطه در رابطه با این مسئله تحقیق کنند و اجساد مبارک این عزیزان را برگردانند و به خاک سپرده شوند.
آیت الله شاهرودی درباره علت سفر درمانی خود به آلمان اظهار داشت: من مدت یک سال دچار مشکلی در روده شده بودم و بعد از مدت‌ها مشخص شد غده‌ای در روده بزرگ هست, از همان ابتدا مراجعه به اطباء صورت گرفت هر چند برخی اصرار به علاج در خارج می‌کردند ولی من قبول نمی‌کردم و عمل جراحی بر بیمارستان ساسان انجام شد.

وی افزود: دو عمل در اینجا صورت گرفت و بعد از مدتی در کلیه سمت چپ من مشکلی پیش آمد و پزشکان اختلاف داشتند که آیا نیاز به عمل دارد یا خیر, ولی غده دوم بزرگ شده بود و عمل سوم هم در بیمارستان ساسان انجام شد.
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به این که برخی بستگان اصرار داشتند درمان در اینجا غیر ممکن است, گفت: مدارک پزشکی من را به خارج کشور ارسال کردند و وقتی مدارک من را دیدند اصرار داشتند مراجعه‌ای به پزشکان خارج شود, که با اصرار عزیزان سفر مختصری به آلمان داشتم.
آیت‌الله شاهرودی خاطر نشان کرد: در این سفر پزشکان مسئله را بررسی کردند و حتی عمل سوم که در ایران صورت گرفته بود, را هم قبول نداشتند. یک عفونت شدید هم در بدن من کشف شد که درمان شد و چون برای انجام عمل مدتی طول می‌کشید من درخواست کردم پروتکل درمان را بنویسند تا در ایران درمان کنیم.
وی افزود: اگر این درمان انجام نمی‌گرفت ممکن بود عفونت به خون برسد که ممکن بود علاجی نداشته باشد, ولی خداوند لطف کرد این مسئله انجا حل شد.
رئیس مجلس تشخیص مصلحت نظام با بیان این که اصل سفر به توصیه پزشکان بود و اختلافی که اینجا بین پزشکان شد ما را مجبور کرد که به خارج برویم, گفت: هرچند آنجا هم پزشکان خودمان همچون دکتر نجابت و دکتر سمیعی متکفل کار بودند و در بیمارستان پروفسور سمیعی بودیم که مرکز درمانی معروفی در اروپا است.
وی افزود: پس از سیر درمانی مربوط به عفونت مقطعی و برای رفع آثار داروهای آنتی‌بیوتیک که نیاز به طی دوره زمانی چند هفته بود با نظر پزشکان برای ادامه این روند به کشور مراجعه کردیم.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here