وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، روز چهارشنبه، اعلام کرد که قصد تشکیل یک ارتش تازه یا گارد مرزی متداول را در سوریه ندارد. بیانیه پنتاگون پس از آن صادر شد که تصمیم آمریکا برای آموزش جنگجویان از جمله کردهای سوریه در زمینه امنیت داخلی، با واکنش شدید ترکیه رو به رو شد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه، روز سه شنبه، گفت نیروهای گارد مرزی را که آمریکا قصد ایجاد آن را در سوریه دارد، پیش از تشکیل نابود خواهد کرد.

پنتاگون در بیانیه خود آورده است که آمریکا به آموزش نیروهای امنیتی محلی در سوریه ادامه خواهد داد و این به منظور افزایش امنیت آوارگانی است که به محله های ویران شده خود باز می گردند.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است که این آموزش برای جلوگیری از حضور دوباره اعضای گروه داعش در مناطق آزاد شده ضروری است.

همچنین، رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا، روز چهارشنبه، در نشستی در مؤسسه هوور دانشگاه استانفورد در ایالت کالیفرنیا، بر ادامه حضور نظامی آمریکا در سوریه تاکید کرده بود. رکس تیلرسون همچنین گفته بود که از جمله اهداف آمریکا در سوریه از بین بردن نفوذ به گفته وی مخرب ایران است.

این در حالی است که در روز های گذشته، موضوع تشکیل یک گارد مرزی جدید در شمال سوریه توسط ائتلاف به رهبری آمریکا، واکنش ایران، روسیه و ترکیه را درپی داشته است.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here