محمود صادقی, نماینده تهران در مجلس, در واکنش به تهدید سازمان زندان‌ها مبنی بر شکایت از او, از این سازمان خواست که به جای «تهدید به داغ و درفش» اجازه دهد نمایندگان مجلس از زندان‌ها بازدید کنند.

این نماینده مجلس در پیامی توئیتری در واکنش به تهدید سازمان زندان‌ها مبنی بر شکایت از مطرح کنندگان موضوع«خوراندن اجباری دارو» به بازداشت‌شدگان, از این سازمان خواست که «به جای تهدید به داغ و درفش, در پاسخ به درخواست‌های مکرر نمایندگان مردم اجازه بازدید از زندان‌ها را بدهد».

وی در توئیت دیگری نوشت: «خوب است سازمان زندان‌ها توضیح دهد در قبال فردی که سالم تحویل گرفته بعد جنازه‌اش را تحویل خانواده‌اش داده چه مسئولیتی دارد».

آقای صادقی روز سه‌شنبه ۲۶ دی‌ماه در توئیتر خود نوشته بود: «یکی از زندانیانی که اخیراً در زندان فوت کرد, در تماس با خانواده خود گفته بود که زندانیان به خوردن قرص‌هایی مجبور شده‌اند که حال آن‌ها را بد می‌کرده ‌است».

روابط عمومی سازمان زندان‌ها اما روز پنج‌شنبه, ۲۸ دی, این ادعا را «واهی» و مصداق «نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی» توصیف کرده و وعده داده بود که مطرح‌کنندگان آن را «در اسرع وقت و در دادسرای عمومی و انقلاب تهران تحت تعقیب قانونی قرار خواهد داد».

پیش از این محمد جعفر منتظری, دادستان کل کشور, اعلام کرد که سینا قنبری که در زندان اوین فوت کرده, «معتاد» بوده و خودکشی کرده ‌است.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here