در اولین سالگرد آغاز به کار دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهوری آمریکا صدها هزار نفر از مردم این کشور علیه او به خیابان ها آمدند. این تظاهرات در حالی برگزار شد که به علت اختلاف بر سر بودجه, دولت آمریکا تعطیل شده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا انتظار چنین سالگردی را نداشت. در اولین سال روی کار آمدن او به جای مراسم جشن و شادی, صدها هزار نفر از مردم آمریکا در شهرهای بزرگ و کوچک به خیابان ها آمده و علیه ترامپ تظاهرات کردند. این تظاهرات هم زمان شده با تعطیلی موقت دولت آمریکا به دلیل اختلاف کنگره با دولت بر سر بودجه.

بیش از همه شهرهای بزرگ مثل نیویورک, لس آنجلس, بوستون, دنوِر, فیلادلفیا و واشنگتن و نیز شهرهای کوچک محل تظاهرات اعتراضی مردم علیه ترامپ بودند. برخی تظاهرکنندگان به یاد مارش زنان علیه ترامپ در سال گذشته, کلاه های صورتی بر سر گذاشته بودند.

شهردار نیویورک, بل دبلاسیو, در سخنرانی خود انتقادات شدیدی را علیه ترامپ مطرح کرد. او گفت: «نمی شود بر کشوری حکومت کرد که آن را دوپاره کرده ایم.» در مارشی که در منطقه منهتن نیویورک برگزار شد, بسیاری پلاکاردهایی با این مضمون در دست گرفته بودند: «آنقدر مشکلات زیاد هست که جایی برای پلاکارد من نیست.»

برخی دیگر در پلاکاردهایشان خواهان حقوق برابر برای زنان و مردان شده بودند و برخی دیگر علیه نژادپرستی شعار نوشته بودند. در لس آنجلس برخی چهره های مشهور هالیوود نیز در این تظاهرات شرکت داشتند از جمله اسکارلت جوهانسون و وایولا دیویس

..

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here