وزارت کشور افغانستان اعلام کرد در جریان حمله به یک هتل مشهور در کابل, مهاجمان, و دست کم پنج تن از شهروندان غیرنظامی, کشته شده اند. ده ها نفر که در هتل گیر افتاده بودند, نجات پیدا کرده اند.

سخنگوی وزارت امور داخلی افغانستان, اول بهمن ماه, به رادیو اروپای آزاد/رادیو آزادی گفته است در جریان حمله به «هتل اینترکنتیننتال», شـش نفر, از جمله سه مامور پلیس زخمی شده اند. شمار مهاجمان بین سه تا چهار نفر اعلام شده است.

این حمله و واکنش نیروهای امنیتی به آن ۱۲ ساعت به درازا کشیده و در نهایت حدود ۱۰۰ نفری که در هتل بودند, از جمله هشت مرد و هشت زن خارجی, نجات پیدا کرده اند.

خبرنگار «رادیو آزادی» (بخش افغانستان در رادیو اروپای آزاد) در کابل تائید کرده است کسانی که در جریان حمله در هتل گیر افتاده بودند, بیرون آمده و وضعیت «به حالت عادی بازگشته است».

هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. طی سال های گذشته گروه طالبان و شاخه های وابسته به آن, و نیز اخیرا گروه موسوم به حکومت اسلامی, حملاتی را در افغانستان انجام داده اند.

وزیر کشور افغانستان پیش تر گفته بود که مسئولیت امنیت «هتل اینترکنتیننتال» کابل به یک شرکت خصوصی واگذار شده بود.

مایک پنس, معاون رئیس جمهوری آمریکا, که در جریان سفری به خاورمیانه در قاهره به سر می برد, به خبرنگاران گفته بود در جریان وقایع قرار دارد و مقام ها وضعیت را زیر نظر دارند.

سفارت آمریکا در کابل روز پنج شنبه گذشته به شهروندان خود هشدار داده بود که بر اساس گزارش های دریافتی, گروه های افراطی احتمالا در حال برنامه ریزی برای انجام حملاتی به هتل ها هستند.

«هتل اینترکنتیننتال» در سال ۲۰۱۱ نیز محل وقوع حمله ای انتحاری بود که در پی آن ۲۱ نفر, از جمله ۱۰ غیرنظامی کشته شدند.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here