رئیس جمهوری ایالات متحده پس از بازگشت از گردهمایی اقتصاد جهانی در داووس, سفر خود به سوئیس و حضورش در گردهمایی جهانی را «خیلی خیلی موفق» توصیف کرد.
دونالد ترامپ, شـشم بهمن ماه, پس از بازگشت به کاخ سفید, گفته «خیلی» از شرکت کنندگان در گردهمایی داووس, در ایالات متحده سرمایه گذاری می کنند.
ترامپ در جریان سخنرانی خود در نشست همگانی گردهمایی داووس, تاکید کرده بود سیاست های او موسوم به «نخست: آمریکا» به معنی انزواگرایی نیست.
او گفته است: «به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده, همیشه آمریکا را برتری خواهم داد, همان طور که رهبران دیگر کشورها هم باید کشورهای خود را در اولویت قرار دهند».
آقای ترامپ در عین حال افزود که « نخست: آمریکا به این معنی نیست که تنها, آمریکا. وقتی آمریکا رشد کند, جهان نیز رشد می کند». دونالد ترامپ گفته است درهای ایالات متحده, تحت رهبری او, برای تجارت و کسب وکار باز است.
طی دو دهه گذشته, نخستین بار است که رئیس جمهوری ایالات متحده در گردهمایی اقتصادی داووس شرکت می کند. پیش از ترامپ, بیل کلینتون, واپسین رئیس جمهوری آمریکا بود که در در سال ۲۰۰۰ به اجلاس داووس رفت.
ده ها رئیس دولت و صدها تن از رهبران موسسات و شرکت های اقتصادی, استادان دانشگاه, نهادهای مدنی و حتی ستاره ها و شخصیت های معروف در این گردهمایی چهار روزه شرکت کردند. اجلاس داووس, در سوئیس, از روز سه شنبه سوم بهمن, آغاز به کار کرد .
دونالد ترامپ در جریان حضور خود در داووس با شماری از رهبران و چهره های اقتصادی و سیاسی نیز دیدار کرده است. او در عین حال در جریان سخنرانی اش در نشست همگانی, با اشاره به توافق اتمی ایران با شش قدرت جهان اعلام کرد آمریکا هم چنان از شرکای خود خواهد خواست راه ایران به سوی سلاح اتمی را ببندند.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here