آسوشیتدپرس گزارش داد: «آنجلینا جولی» ستاره هالیوود روز چهارشنبه گفت که با «ینس استولتنبرگ» دبیر کل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در زمینه راه های مقابله با خشونت علیه زنان و کودکان در مناطق جنگی به توافق دست یافته است.

براساس این گزارش، جولی یادآور شد که به موجب توافق حاصل شده، قرار است روش های کمک به ائتلاف نظامی ناتو برای مقابله بهتر با اعمال خشونت جنسی علیه زنان و کودکان در مناطق جنگی مورد بررسی قرار گیرد.
جولی گفت: هر کجا خشونت جنسی روی می دهد، دستیابی به صلح، بسیار سخت تر و هزینه برتر است. از اینرو، این مساله از ارتباط مستقیمی با اقدامات ناتو برای محافظت از ثبات برخوردار است.
وی که پس از دیدار با دبیر کل ناتو سخن می گفت، افزود: ما قصد داریم در زمینه آموزش، تهیه اخبار و گزارش، اقدامات نظارتی و آگاهی رسانی به عنوان راهی برای پایان دادن به مصونیت (خاطیان) از مجازات تمرکز کنیم.
جولی که فرستاده ویژه آژانس پناهندگان سازمان ملل است، هشدار داد که تجاوز به عنوان سلاحی برای دستیابی به اهداف سیاسی یا نظامی مورد استفاده قرار می گیرد.

وی یادآور شد که در ماه های پیش رو با ائتلاف نظامی ناتو همکاری نزدیکی خواهد داشت تا این نهاد در زمینه ریشه کن کردن خشونت علیه زنان و کودکان، گام های مهمی بردارد.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here