«حازم قاسم» سخنگوی جنبش حماس اعلام کرد که «تصمیم آمریکا درباره درج نام اسماعیل هنیه در لیست تروریسم، ناشی از ناکامی تلاش‌ها برای فشار به مقاومت است.»

سخنگوی جنبش حماس در واکنش به قرار گرفتن نام «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی این جنبش در لیست تروریسم آمریکا اعلام کرد، این مساله نشان می‎دهد که آمریکا در اعمال فشار به مقاومت ناکام مانده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس را در فهرست تحریم قرار داد.

وزارت خارجه آمریکا هم همزمان با صدور بیانیه‌ای هنیه را به ارتکاب اعمال تروریستی متهم کرده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «هنیه روابط نزدیکی با شاخه نظامی حماس دارد و طرفدار مبارزه مسلحانه از جمله علیه غیرنظامیان است. بر اساس گزارش‌ها، او در حملات تروریستی علیه شهروندان اسرائیلی مشارکت داشته است.»

آمریکا پیش از این در سال‌های ۱۹۹۷ و ۲۰۰۱ جنبش حماس را به تحت دو قانون مجزا به عنوان گروه تروریستی اعلام کرده بود.

«رکس تیلرسون» وزیر خارجه آمریکا در این بیانیه جنبش حماس و الصابرین را به ارتباط با ایران متهم کرده و گفته است: «این تحریم‌ها، گروه‌ها و رهبران تروریستی، از جمله دو گروه تحت پشتیبانی و فرماندهی ایران، را که ثبات خهاورمیانه را تهدید کرده، روند صلح را تضعیف کرده و به متحدان ما یعنی مصر و اسرائیل حمله می‌کنند، هدف قرار داده است.»

علاوه بر هنیه، آمریکا سه گروه را هم در فهرست تحریم قرار داده است. یکی از این گروه‌ها، جنبش «الصابرین» است که از گروه‌های مقاومت فلسطینی فعال در غزه به شمار می‌رود.

روی این مطلب کامنت بگذارید

Please enter your comment!
Please enter your name here